Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor jogosult valaki a gyed-re?

JoeBull kérdése:

Mikor jogosult valaki a gyed-re?

Figyelt kérdés
Szülés előtti 2 évben 365 nap munkaviszonynak kell meglennie,vagy 365 ledolgozott napnak???

2016. jan. 12. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:

365 nap biztosítási jogviszonynak.

ÉS szüléskor is rendelkezni kell biztosítási jogviszonnyal.

2016. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
biztosítotti jogviszonynak, amibe bele számít, táppénz, munkaviszony, álláskeresési stb....ha a bejelentésedtől a szlüésig meg van a 365 nap az teljesen jó
2016. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem,mert a legtöbb helyen úgy fogalmaznak,hogy Tgyásra való jogosultsàghoz 365 nap munkaviszonyra van szükség , gyed- hez meg 365 nap ledolgozott napnak kell meglennie.
2016. jan. 12. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:

most már csednek hívják a tgyást, és pontosan ugyanaz a feltétele a csednek és a gyednek.

Az igénylést megelőző 2 évben legalább 365 nap BIZTOSÍTOTT JOGVISZONY.

Hisz ha pl egyéni vállalkozó vagy, akkor sincs munkaviszonyod. Ha álláskeresési járadékon vagy, akkor sincs munkaviszonyod. Viszont ezek is biztosítási jogviszonyok.

2016. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha releváns oldalakon tájékozódsz, ott biztos nem írnak olyat hogy "ledolgozott nap" sem azt "munkaviszony" ugyanis van ami nem munkaviszony de ugyanakkor biztosítotti időnek számít, pl ha valaki álláskeresési járadékban részesül. na erről ennyit. 365 nap biztosítotti időnek kell lennie...mikorra vagy kiírva és mikortól él a munkaviszonyod?
2016. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még kiírva, csak tervezzük a második gyereket!2007 óta dolgozok, 2011.08.17. született az első gyerekünk, gyes lejárta után kivettem a bentmaradt szabimat, majd leszámoltam és munkanélkülire mentem 1hónapra, és az új munkahelyemen 2014.12.01-én kezdtem, kiesett időm nem volt, folyamatosan biztosított voltam!
2016. jan. 12. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!