Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a menete (vagy hol tudok...

Mi a menete (vagy hol tudok pontosan utánanézni) annak, hogy a gyed extrát tudjuk igényelni gyes helyett?

Figyelt kérdés

jelenleg gyesen vagyok a fiammal, de jobban járnánk anyagilag, ha a férjem kérné a gyed extrát. Az addig világos, hogy le kell mondanom a gyesről, de kell a férjem munkahelyéről valami papír hozzá? Vagy ha elmennénk az illetékes államkincstárhoz, egy nap alatt el tudnánk minden papírt intézni? Én maradnék továbbra is itthon a gyermekemmel.

Köszönöm, ha válaszoltok.


2016. jan. 13. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne majd.
2016. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az államkincstár nem illetékes!!! Én elküldtem a kormányhivatal családtámogatási osztályának a gyesről a lemondó nyilatkozatot. Férjem a munkahelyén kitöltötte a gyed igénylést és ott leadta. Ennyi... most várjuk a pénzt. Jah és gyes lemondásától számított 40 -45 napon belül a navot megkeresni a tb fizetés miatt (én a lemondás után 3 nappal mentem mert gondoltam jó az úgy is,de elküldtek,hogy még 45 napig biztosított vagyok és majd a 40. nap után menjek vissza a határozattal)
2016. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!