Mi van olyankor, amikor valaki határozott idejű munkaszerződés mellet esik teherbe?

Figyelt kérdés
Vagyis, mindig meghosszabbítják a szerződését. Terhes lesz, lejár a szerződés. Nem kötelesek ugye hosszabbítani úgy tudom. Illetve akkor vissza se várják, ez egyértelmű, ugye? Csak kíváncsi vagyok ilyen esetben mik a lehetőségek.
2016. jan. 21. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első gyerekkel így volt.

Szerencsére jól időzítettünk, így a szülés után járt le a szerződésem, így járt minden.

A gyerek 16 hónapos korában szóltak, hogy ha munkába állnék, határozatlannal felvesznek. Bár sajnáltam a kicsit, hogy bölcsibe kerül, így döntöttünk.


Szóval nem általánosítható az, hogy nem várnak vissza.


Milyen időre (hány hónap, év) szól a szerződésed?

2016. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem az történt, hogy terhes lettem júniusban, bejelentettem októberben, két 4 órás szerződésem volt. Az egyik októberben járt le, a másik januárban, mindkettőt egy évvel hosszabbították. Hivatalosan szülésemig dolgozom, otthon elérhető vagyok emailben.


Úgy egyeztünk meg, hogy nem várnak vissza, de mivel hosszabbítottak, így lesz normális GYED-em, CSED-em is rendben lesz.


Nem veszem ki szülés előtt a CSED-et, csak utána, nem megyek táppénzre, mert van home office-ra lehetőség.


Én a helyedben a főnökeim köre előtt leülnék a munkaügyessel egy beszélgetésre, hogy mik a lehetőségek, esetleg milyen szerződéshosszabbítást kérjek. Ő tudni fogja a CSED, GYED jogosultság szabályait.


Persze, ha titoktartó, a miénk az és megbízható.


33hkm

2016. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%

Én júniusban estem teherbe, és november 15-ig volt szerződésem a Legoban. Októbertől táppénzen voltam, mert már nem bírtam a tempót a szalag mellett. November 15-én le is számoltattak szépen, nem jótékonysági intézmény...


December 30-ig volt tb-m, januárra befizettem magam után. (7050 Ft amúgy egy hónap, NAVnál intézhető)


Februártól pedig megoldottuk a dolgot. Amúgy nem járna a Gyed. 9 éve dolgozom, nehogy már ezen múljon!!!



Amúgy határozott szerződés lejárta esetén nem vár vissza a cég. Hogy is várna, ha lejárt a szerződés? még egyszer majd pályázol, és ha felvesznek, akkor mégy dolgozni. De a gyerek egy éves koráig úgysem dolgozhatsz.

2016. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem kötelesek hosszabbítani. azt tudd hogy ha szülés előtti 42 napon belül szűnik meg, akkor is jár a CSED, illetve álláskeresésiről is el lehet menni CSEDre/GYEDRE
2016. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!