Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki segítene, mert a cég...

Valaki segítene, mert a cég könyvelőjének fogalma sincs?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok a második gyerekkel március végéig,14 hetes terhes vagyok,határozatlan idejű munkaszerződéssel.Csak gyesen maradjak,vagy mehetek közben tppénzre is,hogy járok jobban,hogy uazt a gyedet kapjam majd a picinél is?
2016. febr. 26. 14:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhes vagyok,azért ezt egy könyvelőnek meg kéne tudnia mondania,vagy utána járnia,akár hogyan is,nem az a megoldás,ha kinyom.....szerintem....Meg ezeket ő fogja majd intézni,tovább küldeni,elszámoltatni,az elöző gyerekeknél is így volt,igaz,akkor más volt a könyvelő...
2016. febr. 26. 14:53
 12/17 anonim ***** válasza:
51%
Szólj a munkáltatódnak, hogy mennél vissza dolgozni (persze csak papíron) kiveszed a szabikat, utána menj táppénzre. Fogod kapni a táppénzt a gyest együtt. Arra figyelj, hogy amikor a gyest megigényled, mert meg kell!!!!!! akkor ne táppénzen legyél. A pici megszületése után pedig kapsz tgys-t meg gyest egyszerre. És ne felejtsd el a magzati adókedvezményt is kérni ha nem év végén kéred vissza.
2016. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a könyvelő nem a te könyvelőd, hanem a munkáltatódé. Nem köteles neked ingyen tanácsot adni.
2016. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos teljesen mindegy, hogy visszamész vagy a következő baba ellátása kapcsán, ugyanis a kedvezményszabály miatt kevesebbet nem kaphatsz mit most.

Vagyis, ha előtte mondjuk alapbér+pótlékokért dolgoztál és ez volt az alapja a tgyás/gyednek, akkor min. most is azt kell kapnod. A visszamenetelnek alapban akkor van jelentősége, ha mondjuk emelkedett a fizud, vagy a min. bér több mint kétszerese a béred és jó lenne, ha meglenne a bérrel jelölt napok száma, hogy legalább csed esetében jól járjál.

Az más kérdés, hogy ha megszakítod a fizu nélküli szabidat veszel ki szabit, eljössz tp-re, akkor a gyes mellett ez egy plusz bevételi forrás, hiszen ha az összes szabidat kiveszed, akkor kapod az idő alatt a gyes+munkabért, ha meg tp-re mész kapod a gyes + tp-t. Az alapja minden esetben az előző ellátás alapja lesz (ha az kedvezőbb rád nézve, mint a szerződés szerinti béred).

A főnöknek meg nyugodtan mondd meg, hogy nem kell újra 1 évet ledolgoznod! De szerintem ő inkább csak azért aggódik, hogy ha megszakítod a fizu nélküli szabit és tp-re mész, fizetnie, kell a hozzájárulást utánnad, de te meg nem dolgozol, a szemben csak költség vagy bevétel nélkül.

2016. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A főnököm külön megkérte,hogy járjon utána és aztán egymást közt beszéljük meg,nem én erőszakoskodtam rajta :)

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat:)

2016. febr. 26. 18:32
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem kell az 1 év munkaviszony újból, csak akkor, ha most passzív gyeden lennél.Nem is értem, hogy az OEP-nél ezt miért nem tudták megmondani, elvileg szakképzett ügyintézők dolgoznak nem? Bár ezt inkább hagyjuk.

Munkáltatód szerintem nem akar táppénz hozzájárulást fizetni, azért húzza az időt valamivel.

Ki nem rúghat, mivel terhes vagy és védett.

2016. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Voltam az állam kincstárnál és minden jár,fel is hívtam utána főnököm,holnaptól szabadságon is leszek:) Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget :)
2016. febr. 29. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!