Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mer bárki olyasmiben...

Hogy mer bárki olyasmiben tanácsot adni, amiről fogalma sincs és gond is lehet belőle?

Figyelt kérdés

Terhesgondozáson voltam ma. Összefutottam két ismerőssel (ők is külön jöttek, csak pont a váróban összeszaladtunk). Mondta az egyik kismama, hogy 24 hetesen majdnem elvetélt, kórházban is volt, bár megállították,de sokat kell pihennie és seduxent kell szednie. Erre a másik kiakadt,hogy be ne szedje, mert sérülni fog a gyerek, semmilyen nyugtatót nem szabad szedni stb. Ennek a kismamának nincs fogadott orvosa, a másiknak igen, ő írta ki.

Nekem is írt ki az enyém, mert anyukám súlyos beteg és nagyon sokat idegeskedem és sírok, de én még bírom gyógyszer nélkül egyenlőre.

Hazafelé elgondolkodtam,hogy nem venném a bátorságot,hogy egy orvos felül bíráljak!


2015. júl. 7. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokan hiszik azt, hogy okosabbak mint az orvosok. Nem is szabad olyanra hallgatni, aki orvossal ellentéteset mond. Mondjuk még védőnő is szokott, ilyen esetben még az ő véleményét se fogadom meg. Legutóbb az enyém haziorvossal és nogyogyasszal sem értett egyet.
2015. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez minden anyának felelőssége: szűrni az információkat. Nem csak az a fontos, mit mondanak, az is, hogy ki mondja. Kritikával kell élni.
2015. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak féltésből mondta. Tudva levő, hogy a szìvgyògyszerek, nyugtatòk, epilepszia elleni szerek a legesélyesebb magzatkàrosìtók. Még a fogamzàsgàtlò hatàsàt is csökkentik. Erről azért jò, ha tud minden anya
2015. júl. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt az oldalon is rendszeresen ez megy..."nehogy engedd a császárt, az orvosod h.lye, biztos csak gyorsan túl akar lenni rajtad, a gyerekorvos is h.lye, nem kell az a gyógyszer"...
2015. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Julie S ***** válasza:
Az orvosok sem tévedhetetlenek. Akár lelkiismeretesek, akár nem. Néha őket is felül kell bírálni, máskor meg nem. Ugye orvos és orvos között is szoktak véleménykülönbségek lenni. Melyiknek higgyen az ember? Mindenkinek a saját felelőssége, hogy kitől és milyen tanácsokat fogad meg. Vagy jól döntünk, vagy nem.
2015. júl. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Talán azért mondhatta nert a nyugtatokon főleg a seduxenen rajta van h terhesség alatt tilos szedni. Lehet hogy már talalkozott a papirral és elolvasta. Vannak pillanatok amikor az orvosok esze épp sztrájkol. Ok is csak emberek. Nekem is irt fel olyan gyógyszer t terhesség alatt amit tilos volt be venni mert kemoterapiasoknak adják. Véletlenül ezt irta fel. Ennyi. Szval nem mindig rossz tanácsot adnak a másiknak. És az orvos sem tevedhetetlen.
2015. júl. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A Mo-i császárarány többszöröse a WHO ajánlásnak. Vagy életképtelenek vagyunk, vagy a dokik csinálják feleslegesen. Te tudod,te miben hiszel.
2015. júl. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Akkor minek járnak egyesek terhesgondozásra, ha úgysem tartják be az orvosi utasításokat, hmmm?

Ennél már csak anyósom tanácsa volt jobb, aki közölte, hogy hagyjam a francba a terhességi cukorbetegség miatti diétát, és igenis tömjem csak a fehérkenyeret és a cukrázsüteményét kiló számra, mert sovány lesz a gyerek. Mindezt nyolc általánossal, nagy magabiztosan kijelentette. Amikor megkérdeztem, miért nem nyit orvosi praxist, akkor bezzeg megsértődött.

2015. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Kedves 7-es válaszoló. Pont nem érdekel semmilyen statisztika, ha a babám és az én egészségem a tét. Az orvos nem hiába tanul annyit, inkább vágjon fölöslegesen, mint bármelyikünk maradandó károsodást szenvedjen. Az orvosok is "óvatosabbak" inkább a császárt javasolják, min kapjanak egy műhiba pert a nyakukba.
2015. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Kedves utolsó! Tisztában vagy vele, hogy milyen szövődményei vannak egy császárnak? ÚGy beszélsz róla, mint ha az egy veszélytelen, tuti biztos megoldás lenne, amit azért választanak (akár feleslegesen????), mert könnyebb és biztonságosabb a természetes útnál. Félelmetes tájékozatlanságot érzek a válaszodban. A WHO és a tájékozottabb orvosok sem a hallott és sérült gyerekek számának növeléséért kerülik a császárt és tartják meg utolsó lehetőségként, elhiheted.
2015. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!