Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a teendő, ha még mindig...

Mi a teendő, ha még mindig nem kaptam fizetést? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egyébként azonnali hatállyal felmondtam és eljöttem a munkahelyemről több, mint 1 hete, pont a hasonló fizetési késések miatt

2016. febr. 17. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Hívd fel a céget és közöld pótolják gyorsan a mulasztásukat . Különben munkaügyi bírósághoz fordulsz a papírokkal és a bizonyítékokkal .
2016. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Panaszt tehetsz a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen. Ők a felettes hatóság munkaügyben.


Ha szabályosan mondtál fel azonnali hatállyal, és már nem vagy próbaidőn, és olyan régóta ott dolgoztál, hogy végkielégítésre is jogosult lehetnél, akkor munkaügyi bírósághoz nem csak az elmaradt béred miatt fordulhatsz, hanem a végkielégítésért is, valamint a felmondási időre járó távolléti díjadért is. Ezt konkrétan az azonnali hatályú felmondás közlését követő 30 napon belül teheted meg, utána már nem. Utána már csak az elmaradt béred miatt pereskedhetsz, a többi miatt nem.


Ha csak az elmaradt béred miatt pereskednél, akkor kezd a Felügyelőségen a történetet. Ha ők nem tudnak érdemben segíteni, akkor fordulj csak a bírósághoz.

2016. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

tértivevényes ajánlott levélben szólítsd fel őket fizetésre,


ha nem fizetnek, akkor indíts ellenük fizetési meghagyást!

2016. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!