Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES, CSED vagy GYED jár egy...

GYES, CSED vagy GYED jár egy munkanélkülinek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, menyasszonyommal még csak tervezzük a gyerekvállalást, de szeretnénk tudni, hogy mik a lehetőségeink, szóval: Jelenleg van állása, pedagógus 3 éve dolgozik kb. Viszont jövőre már lehet tudni hogy nem fogják alkalmazni, így mikor megszületik a baba, munkanélküli lesz, először CSED-et lehet igényelni, ha jól tudom, utána jöhet a GYED vagy csak GYES-t lehet igényelni? Aki már járt ilyen cipőben kérem ne tartsa magában. Előre is nagyon szépen köszönjük! :)

2016. ápr. 13. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs munkaviszonya mikor a baba születik,akkor csak gyes jár
2016. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
a gyerek érkezése előtti 2 évben kell 1 év munkaviszonyának lenni, az alapján kap gyed-et. ha nincs meg az egy év, csak gyes-t kap.
2016. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Először én is azt hittem, hogy csak GYES jár, de voltam egy hiteltanácsadónál, aki azt mondta, hogy GYED-et is kaphatunk, amit 2-es mond az alapján ez járna is. 2-es ti voltatok hasonló cipőben, vagy esetleg ismersz valakit, aki így kapott GYED-et? Köszi!
2016. ápr. 13. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2 feltételnek EGYSZERRE kell teljesülnie!

-2 éven belül 1 év munkaviszony ÉS

-a szülés napján élő biztosítási jogviszony (=munkaviszony vagy pl.: álláskeresési járadék folyósítása alatt szül)

2016. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó írja.Csak akkor kap csedet és gyedet,ha 2 éven belül megvan a biztosított 365 nap,és van élő munkaviszony a szüléskor.Vagy a munkaviszony szülés előtt maximum 42 nappal szűnt meg.
2016. ápr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

azt biztos nem mondta egy tanácsadó, hogy gyedet és csedet kap majd munkanélküliként. biztosítottként lehet csak igényelni ezeket, egy dologgal lehet kijátszani, az a munkanélküli, ha az a 3 hónap alatt szül, akkor jár, viszont akkor már csak sima minimálbér után.

egyébként úgy ahogy leírtad, csak gyest kaphat. illetve ha neked van munkád, akkor te igényelheted a gyedet a gyerkőc fél éves kora után

2016. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!