Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 19 éves vagyok,7 hetes kismama...

19 éves vagyok,7 hetes kismama. (tervezett baba, apuka jól keres, nagyszülők mindenben segítenek) Hogy kivitelezzem?

Figyelt kérdés
2016.jan.11. óta folyamatos munkaviszonyban állok. Decemberben szülnék, tehát kereken 30 nap fog hiányozni az egy év bejelentett munkámhoz. A munkáltatóm felajánlotta, hogy 9. hónapomig maradhatok munkaviszonyban mivel otthonról is tudom végezni a munkám, de ugyebár szülés után ott lenne az a 30 nap. A kérdésem a következő. Mi lenne ha az apa lenne otthon a picivel hivatalosan 1 hónapig (tehat alanyi jogon kapná a 25. 000 ftot) majd 30 nap leteltével én lennék utána. Nyilván én lennék otthon vele, de kivenném a 20 nap szabadságom ami pont azt az egy hónpot fedezné! Kapok e igy rendesen Gyest? (65. e ft ha jol tudom)

2016. ápr. 19. 09:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell szabadságot kivenned, szülés után jár tp annak, aki nem jogosult csed-re. Ezt kérd inkább, apa addig mehet gyes-re. Majd utána te.
2016. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%
azért nem kell leszedni a fejét. 19 éves, és dolgozik, úgy vállalta a babát. Rengeteg ember van 20on 30 évesek akik egy napot se dolgoztak mégis szülik halomra a gyereket.
2016. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

az a 62 ezer az egyszeri anyasági, azt akkor kapod ha voltál 4szer a védőnőnél. ha a munka előtt nappalin tanultál, a baba születése előtti 2 évben min. 365 munkanapot biztosított kell hogy legyél, azaz min. 185 munkanap + 180 nap nappali oktatási nap/munkanap. a gyed-ed a fizetésedtől függ, a gyes alanyi jogon jár, ha nem dolgoztál volna (eleget) akkor kapnád, 30 ezer ft körül van.

tényleg jobban utánanézhettél volna ennek. de amúgy a korod miatt én biztosan nem ítéllek el, mert én is 19 évesen lettem tervezetten terhes, de én utánanéztem azért, hogy hogyan is van ez a gyed/gyes dolog.

22hkm (20N)

2016. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan már írták, sok mindent keversz. Gyesre jogosult vagy munkaviszonytól függetlenül, amire te gondolsz, az a csed (ill. a gyed). A csed és a gyed összege viszont nem 65 ezer forint, hanem a korábbi jövedelmed függvénye.


Amit kigondoltál az nem működőképes, ugyanis a csed feltétele nem az igénylést megelőző 365 nap biztosítotti jogviszony, hanem a szülést megelőző 365 nap.

2016. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az utolsó válaszoló. A szülésig kell meglennie az 1 évnek, nem az igénylésig. Szóval ez kivitelezhetetlen.
2016. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha apuka jól keres, akkor nem tök mindegy ez a csed-gyed-gyes dolog? Mármint ami jár az jár, de trükközni minek?
2016. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal, ezért gondoltam, hogy itt teszem fel a kérdést. Természetesen mindennek utána fogok járni.

2014.november 10 ig jártam nappai tagozatos iskolába!

2016. ápr. 20. 09:35
 18/19 A kérdező kommentje:
NA JÓLVAN ÁM!! 16 éves korom óta dolgozom, de az előző munkahelyemen nem voltam bejelentve! Nem a pénz miatt szülök, de nem mindegy hogy 37 ezer vagy kb.70.!!! Saját lakásom és autóm van, párom 260 ezer forintos nettó fizetéssel rendelkezik, mindössze érdekelt, hogy milyen lehetőségek vannak!!!! Szerintem mindenki a lehető legjobban szeretne kijönni az adott szituációból! Nyilván a születendő gyerekemre költeném azt a plusz 40 ezret.!!!!Ha értelmes kommentetek nincs, nem kell írni. Köszönöm azoknak akik segítettek.
2016. ápr. 20. 10:46
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem kaptál értelmes választ, többet is.
2016. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!