Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy járnék a legjobban?...

Hogy járnék a legjobban? Lassan lejár a GYED-em. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Januárban lejár a GYED-em, utána jön a GYES. Terveznénk kistesót, ha még 2éves kor alatt esek teherbe, hogy járok jobban: megszüntetem a fiz.nélküli szabadságot és bejelentem az újabb terhességet,kiveszem a fegyűlt szabikat és ha szükséges táppénzre jövök? Vagy rögtön táppénzre jövök? Párom jöhet GYES-re első babával, ha mellette dolgozik?
2016. ápr. 26. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy "ha szükséges táppénzre jövök"? Szeretnél dolgozni?

Mert nem mindegy.

A szabikat előbb utóbb vagy megkapod, vagy kifizetik. Rajtad múlik, hogy mikor szeretnéd. Ha most nem veszed ki, hanem egyből táppénz, akkor megmarad későbbre.

(a munkáltatóval viszont elég nagy kicseszés, ha dolgozni nem akarsz semennyit, csak szabi kifizetést, meg táppénzt).

Az ellátás szempontjából mindegy.

Szülés után te fogod kapni a 2 ellátást egyszerre.

A férjed mehetne gyesre munka mellett, csak akkor te nem igényelhetnél ellátást (egy háztartásban csak egy szülő igényelhet ellátást). Vagy marad neked a gyes, és igényled majd a csedet. (igen, jár a 2 ellátás egyszerre)

2016. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem hiszem, ha a másik babát bevállaljuk lesz még helyem a mostani munkahelyen. És ha 2éves kortól GYES -re jövők és közben jön össze a kistesó? Vissza kell mennem "dolgozni" vagy sem a CSED, GYES-hez?
2016. ápr. 26. 15:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy csak szimplán bejelentem (írásban),hogy terhes vagyok és táppénzre jövök? Vagy be se kell jelentenem ?
2016. ápr. 26. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Be sem kell jelentened. Csak azt, hogy vissza szeretnél menni dolgozni. Ezt 30 nappal korábban. Majd amikor eljön a munka ideje, akkor viszed a táppénzes papírt.

A csed /gyed igényléshez nem kell visszamenned dolgozni a nagyobbik 3 éves koráig. Ha gyes alatt szülsz, akkor is jogosult vagy.

2016. ápr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha lejár a GYED-em, megigénylem a GYES-t és mást nem kell tennem?
2016. ápr. 26. 17:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint ha nem akarok visszamenni dolgozni,nincs más teendőm csak annyi,hogy kiiratom magamat táppénzre és egyszerre kapok GYES-t és táppénzt?
2016. ápr. 26. 17:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogyha marad bent szabadságom, másik gyerkőc után köteles kifizetni egyben vagy kiadni a felgyűlteket?
2016. ápr. 26. 17:48
 8/9 anonim ***** válasza:

akkor is jogosult leszel újra gyedre és csedre ha nem mész vissza, hiszen még él a munkaviszonyod. sőt, ha azt mondod, hogy talán kirúgnának, akkor nem is éri meg kockáztatni, hiszen amint visszamész, megszűnik a védettséged, hiába leszel gyesen. és ha gyes alatt kirúgnak, már nem kaphatsz majd gyedet a kicsire.


tp akkor jár, ha visszamész, hiszen a fizud pótolja, ami ugye nincs ha nem mész vissza. tehát papíron vissza kell menned, legjobb a szabikat kivenni és elmenni tp-re. már ha a doki kiír, mert nem biztos, hogy megteszi, először vele beszélj, na meg ne felejtsd el, hogy 30 nappal korábban kell kérni a fizu nélküli szabi megszakítását :)

2016. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így értem és köszönöm! :)) Hagy kérdezzem még meg, ha eljön a GYED letelte, jön a GYES megigénylem: kell írni vmit a munkáltatónak, hogy fizetés nélküli szabadságon leszek?
2016. ápr. 27. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!