Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed csak biztosítottaknak jár?

Gyed csak biztosítottaknak jár?

Figyelt kérdés
November végére várható a gyermek megszületése, decemberben szűnik meg a munkaviszonyom, így mire kérhetném a Gyed-et nem leszek biztosított, így nem leszek jogosult rá?

2016. máj. 21. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annak is jár a gyed, akinek a biztosítási jogviszonya a csed folyósítása alatt szűnik meg. HA csedre jogosult leszel, akkor gyedre is emiatt.
2016. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A gyed vagy csed x ledolgozott nap utan jár.

Én azon vagyok.

2016. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Aki a szülést megelőzően 2 évet, de legalább 365 nap van.

Csed: szülési szabi vagyis 168 nap.

Utanna gyed 2 éves korig.

Gyes 3 éves korig.

A gyes alanyi jogon jár.

De van diplomás gyed.azt viszobt nem tudom.

2016. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Először csed amit kérhetsz 28 nappal a szülés előtt és utána gyed.

De igen biztositott kell legyél, de mivel megvan a ledolgozott 365 napod ezért jár.

Azt nem tudom ha megszünik a munkahelyed ki veszi át ha az nem lesz kifizetőhely

2016. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bella169 ***** válasza:
84%

Ha a szülés után szűnik meg a munkaviszonyod és megvan szülés elött a 365 nap biztosított időd, akkor passzív jogon jogosult leszel csedre gyedre.

Én augusztusban szültem. Jogosult voltam csedre, de novemberben megszűnt a munkaviszonyom. Ugyan úgy járt tovább a csed és utána igényelhettem passzív jogon gyedet is.

2016. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Úgy van, ahogy az utolsó írja. Ha a szülés után szűnik meg a munkaviszonyod, akkor passzív jogon kapni fogod a gyedet. Viszont csak erre az egy gyerekre. Tehát ha szeretnétek testvért, akkor előtte újra munkába kell állnod, mert akkor már csak gyest kapnál.
2016. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A Csedet azt egy hónappal szülés előtt(októberben) kell igényelni? És addig dolgozhatok is?

2016. máj. 21. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Én táppénzen voltam és úgy igényeltem a szülési szabit.

Szóval igen

2016. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!