Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyerek és munkahely? Hogy van?

Gyerek és munkahely? Hogy van?

Figyelt kérdés
Elèg èrthetetlenül van megfogalmazva mindenhol meg össze-vissza ìrnak. Mennyi ledolgozott idő kell a csedhez, gyedhez? Èn 2011 òta dolgozok, dolgoztam 1,5 èvet egy helyen, majd 2 hò munkanèlküli, aztán 3 èvet egy másik helyen, ahonnan most váltottam. De ùgy hogy május 31 járt le a felmondási időm ott, az ùj helyen meg jùnius 1-el vettek fel. Most ez megszakìtásnak minősül? Az ùj helyen mennyit kellene dolgoznom hogy csedet kapjak? ( ez inkább csak elmèleti kèrdès) ja ès a netes kalkulátorok mennyire megbìzhatòak? A fizum kb bruttò 220-280 közt van az elmùlt 3 èvben, de sokallom amit a kalkulátor kiad.
2016. jún. 16. 16:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Már lehet nem csed a neve, amire gondolok, règen tgyás volt. Mostmár nem tudom mi a neve.
2016. jún. 16. 16:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne össze-vissza olvasgass, hanem csak egyet, a hitelest!

[link]

2016. jún. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

teljesen jól van megfogalmazva, szerintem a hülye is megérti, lehet régi szabályt olvastál?


szülés előtti 2 évben kell meglennie 365 napnak. tehát lehet akár 360 nap megszakítás is, nem számít. de mint olyan, 40 napnál hosszabb szünet jelent megszakítást.

másik feltétele, hogy szülés pillanatában is biztosított legyeél


teljesen mindegy mennyi volt a fizud 3 éve, csak a legutolsó munkahelyedet nézik.

számításnál szülés előtt 3 hónapot visszamennek és onnantól 180napot néznek, ez lesz az alapja a csednek és a gyednek is. ha tp-en vagy akkor azt átugorják.

ha nincs meg a 3hónap+180 nap, akkor 120 napot vesznek alapul, ha ez sincs meg akkor a szerződés szerinti bér lesz az alap.


kalkulátorokon nem tudom mit értesz. ha a professiont nézted akkor az elég furin írja ki, ugyanis hozzáadja a családi pótlékot és a családi adókedvezményt is, tehát egy gyereknél 22ezret le kell belőle vonni...


egyébként a béred 70% mindkét ellátás

2016. jún. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!