Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Drága anyukák! Valaki segítene?

Drága anyukák! Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Ezek a rövidítések meg juttatások(?) mégis mik? Alanyi jogon járnak vagy hogy van ez? Ha linkeltek nekem az is tökéletes,de ha magyaráztok,azt is nagyon szépen megköszönném.

2016. júl. 14. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem itt teljesen érthetően le van írva minden: [link]
2016. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

tgyás, gyás mai nevén CSED = annak jár aki a szülést megelőző 2 évben legalább 365 napot biztosított volt és a szülés napján is az (meg még az oep lapján található esetekben), a jövedelem 70%-a bruttóban az irányadó számítási időszak alapján számolva. 168 napra jár.


GYED = ugyanúgy jár mint a CSED, ez is 70% de ennek van felső határa (jelenleg bruttó 155 400 Ft) a gyerek 2 éves koráig jár


GYES = alanyi jogon jár, 2-3 éves kor között, vagy akinek nem jár CSED, GYED, annak születéstől ez jár. bruttó 28500 Ft

2016. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha van egy 16-24 közötti lány aki mondjuk még diák,tehát még nem dolgozott szinte soha,és ennek a lánynak a párja 20-25 közötti,több éve dolgozó ember.. akkor mi a helyzet?

Az hátrány,ha a lánynak szülés előtt nem volt még soha munkaviszonya?


A félreértések elkerülése végett: egy egyedül álló srác vagyok,viszont több ismerős is ebben a cipőben jár,és a baráti körben pont ez a téma jött fel.

/a 90%-uk szinte semmit nem tud ezekről,köztük én sem. De a lányok sem./

2016. júl. 14. 15:05
 4/6 anonim ***** válasza:

van olyan hogy diplomás gyed, de ahhoz hallgatói jogviszony szükséges..továbbá vannak bizonyos feltételek amik esetében a férj is igényelheti a csedet/gyedet a szülő nő helyett..de erről bővebb információt az oepen találsz..

egy biztos ha nem dolgozott még valaki életében és úgy szül, ne várjon csodát, akkor általában a gyes jár neki csak alanyi jogon.

2016. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valamint ha összejönnék egy jelenleg nyáriszüneten lévő,12 hetes terhes,de amúgy tanuló 18 éves lánnyal,akkor én is tudnék ilyet igényelni,vagy csak a lány?
2016. júl. 14. 15:08
 6/6 A kérdező kommentje:
3 éve dolgozom autóiparban.
2016. júl. 14. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!