Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnénk bevállalni a 3....

Szeretnénk bevállalni a 3. gyereket, hogy itthon tudjak maradni főállású anyaságin. Mennyit kapnék?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 15:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb hülyeség, amire készültök. És akkor a 3. gyerek majd csak úgy lesz? Igazából szobadísznek kell.

Nem is értem.. Értem én, hogy a beteg gyerekedet ápolni kell és emiatt jó lenne ha otthon maradhatnál és némi támogatást is kapnál, de erre nem az a megoldás, hogy csinálsz egy 3. gyereket.

2016. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
30%

A 2. válaszoló vagyok. Nem nagyon értem mire fel kaptad így fel a vizet. Hogy jössz ahhoz, hogy tudatlannak nevezz? Össz-vissz 2 sort írtam neked, nem is kirívót, semmi durvát, aztán pont te papolsz az ítélkezésről???

Csak arra reagáltam amit írtál a kérdésedben. Te írtad, és teljesen egyértelműen. Ítélkezésről szó sem volt, csak egy kis döbbenetről.

2016. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem neked írta, hanem nekem, mert nem tetszett neki, hogy leírtam mekkora kretén proli dolog elleni még egy kölyköt a segílyért, főleg autista gyerek mellé.
2016. júl. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak írom, hogy olvasd el miket írtál szerintem Vagy esetleg a moderátor figyelmeztetett? Gondolom igen, azért vetitesz :)

A többi válaszolónak, mi úgy hallottuk, hogy 60000 ft jár, de aki mondta az biztos a családi pótlékkal együtt értette. a csokot is szeretnénk kihasználni, ha lehetne, mert mi társasházban lakunk és a kisfiamnak nagyon jót tenne az udvar. Magyarán szeretnénk eladni a mostani lakásunkat és kertesbe költöznénk. Mi nagyon szeretjük a gyerekeinket. A másik, hogy nincs két egyforma autista. Az én gyermekemnek nagyon jót tett, hogy kistesója született, nagyon vigyázz rá, szereti és igazából egy fél éve elkezdett pár szót mondani. Nem azért akarok szülni még egy gyermeket, hogy csak úgy legyen. De szerintem a kérdésem csak az volt, hogy mennyi pénzt kapnék. Köszönöm a válaszokat, de a legelső válaszoló egyértelműen leírt mindent, a többi okoskodó megjegyzést nem értem, miért kell bele képzelni dolgokat, meg belemagyarázni. A 2. válaszolót megkérem nagyon szépen többet ne írjon!!!!!!!

2016. júl. 17. 09:32
 15/22 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a csokot azért szeretnénk kihasználni, hogy minél kevesebb legyen a hitelünk és a gyermekemet speciális iskolába kell majd hordani, ami azt jelenti, hogy napi 50 km kell autóznunk és a férjem mivel dolgozik nem fogja tudni vinni. Igen ez úgy hangzik mintha csak a pénz miatt szülnék, de nem. A jövőbe is kell néznünk.
2016. júl. 17. 09:38
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Akkor alaposan rágjátok át, mert a csok a legújabb hitelcsapda.
2016. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom nálad mi a 2. válasz, nálam ez:


"Nett 25650 Ft a gyet, tehát összegét tekintve megegyezik a gyessel. Most komolyan ezért akarsz 3. gyereket? Durva.."


Mi volt ebben ami ennyire kiakasztott? Moderálni? Ezt? És igen, visszakérdeztem, mert te írtad elég konkrétan, hogy bevállaljátok a 3.-at, hogy főállású anyaként otthon maradhass. Aztán meg magyarázkodsz, hogy ezért meg azért is.... De igazából csak anyagi vonzatokat írsz... Mindegy magyarázd magadnak a bizonyítványod, marhára nem érdekel az ostoba háborgásod.

2016. júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

tényleg jól gondold át ezt kérdező.

nem látok bele az életetekbe, de amiket leírtál azalapján szerintem sokkal rosszabb helyzetbe kerülnétek anyagilag ha most bevállalnátok a 3.-at. de mint írtam, csak a leírtak alapján.


ugye összesen 1db családi pótlékkal és a másik 2 gyerek csp-jének emelésével kapnál több pénzt. 22.000.- ennél azért jóval többet kell költeni a kicsire, de ezt nyilván tudod.

mivel a naggyal ápolásira tudnál menni amint a kicsire lejár a gyed, gyes, ezért azzal se vagy beljebb, ráadásul az ápolási ha emelt, akkor több mint a gyes.


csokhoz meg nagyon kéne sietnetek mert 2 év múlva választás, nagyon nagy eséllyel törlik is el

2016. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a 2. válasz eredetileg. Csak jeleztem a moderátornak, hogy ocsmány (elleni stb.) dolgokat írt és szerintem törölték.
2016. júl. 17. 10:49
 20/22 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, nálad nagyon nincsenek rendben a dolgok úgy matematikailag, meg úgy az egész idegen nekem, amit írsz, h legyen 3. gyerek a pénz miatt, meg hát azért, mert az első, beteg gyerekednek jót tesz. Mert az első is jót tett. Ez garancia, h a 3. is jót fog tenni? Nem értem. Meg a csok miatt, de az is azér, h a beteg gyereknek kertes ház legyen. Meg h speciális iskola neki. Úristen. Szegény 3. gyerek, nem irigylem a sorsát. Minden gondolatotok a beteg körül forog, neki mi jut majd a figyelmetekből?
2016. júl. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!