Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ugyanúgy kaphatok CSED-et és...

Ugyanúgy kaphatok CSED-et és GYES-t, ha külföldön élünk a picivel?

Figyelt kérdés
Bejelentett munkám volt az elmúlt két évben, alapvetően mindennek megfelelek ahhoz, hogy szülés után CSED-et, majd GYES-t kapjak. Viszont Vajdaságba mentem férjhez, az első években itt fogunk élni, így a kicsit is születése után azonnal ide hozzuk haza. Ez a tény hatással van arra, hogy megkapom-e ezeket a juttatásokat?

2016. aug. 9. 05:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Magyarországon van bejelentett lakcímem és szülni is Szegeden fogok.
2016. aug. 9. 05:27
 2/8 anonim ***** válasza:
ha a jovedelmed magyarorszagon adokoteles, es megfelelsz a jogosultsagi felteteleknek, akkor jar csed es gyed. egyebkent csak gyes (az is csak akkor ha nagyar allampolgar vagy es itt a bejelentett lakcimed)
2016. aug. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Törvény szerint nem járna.

Életvitelszerűen kint élsz, nem Mo.-n, így nem jár.

Ahhoz át kéne költözni.

De mivel papíron magyar a lakcímed, megkaphatod, és fizetheted majd vissza kamatostul, ha lebuksz.

2016. aug. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az utóbbi két évben ingáztam és úgy dolgoztam, bejelentetten, adózva. Nem papíron vagyok csak bejelentve, hanem életvitelszerűen éltem itt is, egyszerűen arról van szó, hogy az ingázás nem fog menni tovább a gyerekkel és a következő néhány évben Vajdaságban fogunk élni a férjemmel. Alapvetően úgy gondolom, hogy ez nekem teljesen járna, megdolgoztam érte, gyereket fogok nevelni a következő két évben, ugyanúgy, ahogy néhány km-rel idébb tenném.

Elsősorban olyan tapasztalata érdekelne, aki járt hasonló cipőben, hogy elsőkézből tudhassam, ez rendben van-e, illetve, ha esetleg van vele probléma, akkor van-e rá megoldás. Természetesen teljesen legálisan szeretnék eljárni, megdolgoztam ezért, nem gondolom, hogy "lebukástól" kéne félnem - ha nem lehet, nem igénylem. A probléma az információhiány.

2016. aug. 9. 09:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Hiába dolgoztál két évet,ha mo on a szülés napján nincs bejelentett munkahelyed,nem kapsz csak gyest. Az,hogy gyes,családi jár-e,a hivatalba kérdezd meg. Nem tudom utalnak e külföldre is. De ha életvitel szerűen kinn éltek,akkor doki is kint kell,hogy legyen,amihez viszont ottani lakcim kell,különben eu biztosítás kell. Viszont ha a lakcim itteni,de kinn vagytok,akkor a védőnő nem tud menni. Ha ő nem tud,a gyámügy által lehet lemondani a szolgáltatást. Már pedig a gyámügy meg nem hagyja szó nélkül,hogy lakcim magyar,gyerek sehol. Szóval komplikált én szerontem,ne itt akarj erre tuti választ.
2016. aug. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Magyarországon, a szülés napján is van még bejelentett munkahelyem, most is még dolgozok és úgy néz ki, hogy komplikációmentes a terhességem, szóval ez a része is rendben lesz.


Köszönöm a válaszokat, reméltem, hogy esetleg van, aki hasonló cipőben jár. A védőnőnk sajnos nem tud válaszolni a kérdésre, azt mondta, hogy utánajár, de még nem sikerült. A napokban bemegyek és megkérdezem a hivatalos helyen.

2016. szept. 15. 12:18
 7/8 anonim válasza:
Lett megoldása a kérdésnek?
2018. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Több helyen is megérdeklődtem, a védőnőtől kezdve végül 4 kormányablakban is azt erősítették meg, hogy leglálisan kaphatom az ellátást. Hozzáteszem, hogy minket minden Magyarországra köt, itt van a munkám, amit távmunkában szintén fogok majd folytatni, itt van egészségbiztosításom, így ide járok orvoshoz, itt születtek a gyerekeim és ide járunk rendszeresen védőnőhöz és orvoshoz is státuszra és az oltásokért.
2019. máj. 3. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!