Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért kell védönőhöz menni?

Miért kell védönőhöz menni?

Figyelt kérdés

28 hetes terhes vagyok és bár (talán) már emlitették, hogy keressem fel a kerületben a védönői szolgálatott én nem tettem.

A kórházban (magán) ma azt mondták, hogy megbüntetthetnek ez miatt. De mégis milyen büntetésre számíthatok? Pénz bírság?

És azt, hogy nem jár majd gyes vagy gyed nem tudom pontosan, mert amugy ezekre amúgysem tartanék igényt.

Ünnepnap van és majd csak a jövöhéten tudok beszélni a cég jogászával, aki talán nem is lesz annyira tisztába a csal.jog. témában. Addig is tudnátok valamit mondani ezzel kapcsolatban?


2016. okt. 31. 22:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Akkor ne menj!

De egy helyesirasi szotarra ruhazz be! Mire fogod tanitani?

2016. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Pff, ennek semmi köze a családjoghoz.


Nem fognak megbüntetni (most még), csak menj el.

2016. okt. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

ő adja ki a terheskiskönyvet, amit vinni kell majd magaddal szülésre, amiben vezetik a súlyod, vérnyomásod, vizeletvizsgálatok eredményért, az UH-k eredményét, felvezetik az allergiákat, felmenőid esetleges betegségeit, kórtörténetedet - ezt mind a védőnő csinálja.

Az meg, hogy nem tartasz rá igényt, netto baromság. Ha már megdolgoztál, megadóztál azért a pénzért, igenis vedd fel, neked jár, legalább azt nem a segélyekre költik, azokra, akik soha egy forintot se tettek a közösbe. Nyiss akkor egy számlát a gyereknek és utaltasd oda, aztán annyi. Meg nem büntetnek, max ha jelzik, hogy nincs kapcsolatod a védőnővel, kimegy a helyi gyerekjólétis egy környezettanulmányra megkérdezi, miért nincs vele kontaktod.

Meg nem büntetnek, az egyszeri anyaságit nem fogod max megkapni, ami szülés után jár, 64e ft kb.

2016. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Itt egy kis leírás, hogy mire is vagyunk jók:

[link]


Egyébként nem ártana felkeresned, és nem csak azért, mert ő adja ki az igazolást az anyasági támogatásról. Miután megszületett a kicsi, szoros kapcsolatban lesztek, ő fogja ellenőrizni státuszvizsgálatokkal, hogy a baba jól fejlődik-e, később látás és hallásvizsgálatot is végez, szükség esetén továbbküld az orvoshoz, hogy időben fel lehessen ismerni a problémát és kezelni azt. Legalább a gyermek iskoláskoráig kapcsolatban kell lennetek, így nem ártana, ha megbarátkoznál a gondolattal, hogy a védőnő nem egy boszorkány, akit az állam csak nyűgként ültet a nyakadba, hanem a lehetséges segítségforrást látnád benne. Sokkal jobb már a várandósság alatt megismerkedni, mint a szülés után, amikor azt sem tudod, hol áll a fejed.

2016. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Attól meg kaphat Magyar állampolgárságot (apukája magyar) hogy én nem megyek a védönőhöz?

Remélem az iskolát már nem itt kezdi :)

Nem akarok senkit megbántani, de itt nagyon nehéz bármit is elintézni :) ezért döntöttem ugy hogy inkább nem kell semmi, de én nem fogom még egy napom sorban állással tölteni, majd a végén azt mondják nekem hogy ez a papír nem :) de másnap egy másik ügyintéző meg elfogadja :)

Apukája szeretné ha magyar állampolgár is lenne a baba, nekem ez annyira nem fontos.

2016. okt. 31. 23:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy bajok vannak...
2016. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miért?
2016. okt. 31. 23:04
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem akarsz vedonot azt az elejen bekell jelentened, en igy tettem. De vagy 2-3hetet szaladgaltam ezügyben..
2016. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Bekellett volna jelentened ***

Utolso vtam

2016. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ezt a lehetöséget a kórházban nem mondták. Nekem azt mondták, hogy keressem fel, mindneképpen.

Nem vagyok kellöen tisztában a jogokkal és kötelezettségekkel, de talán pénzbüntetésen kívül nem igazán büntetnek mással.

Ügyvéd, meghatalmazással akkor talán elintézheti.

A kórházban ahol szülni fogok, van gyermekorvos aki az elsö 8 hétben (ha kérjük tovább is) házho jár megnézzni a babát.

2016. okt. 31. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!