Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Munkám miatt nem tudok hétközn...

Munkám miatt nem tudok hétköznap védőnőhöz menni-kiskönyv kiadása este/hétvégén lehetséges?

Figyelt kérdés
Nemrég írtam ide, sokan válaszoltatok is, még van a próbaidőmből vissza több, mint egy hónap és 13 hetes vagyok. Magánban oldottam meg eddig a terhesgondozást, sokat ingázom, tehát csak este tudok menni orvoshoz. Most egy újabb probléma adódott - védőnő-. - Mondtam neki, hogy fizetek, és "rendelési idején kívül" adja ki a kiskönyvemet. Ő nem, ő csütörtök délelőtt van csak. Másik, akit a doki ajánlott, szintén elzárkózik. Ez tényleg ennyire nehéz? 4 hetente megyek magánrendelésre, a védőnőt viszont nem tudom elintézni :S Nem elegendő az orvos pecsétje? (Lenne min.10 pecsétem) Ha van valakinek esetleg egy kedves és segítőkész védőnő ismerőse, aki hajlandó némi felárért mondjuk este 19:00 óra után vagy szombaton kiadni a kiskönyvemet, nagyon megköszönném az elérhetőségét. Mivel még a baba születése előtt költözni tervezünk, nekem teljesen mindegy, hogy melyik kerületben lenne Budapesten.

2016. jún. 21. 21:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél ki egy nap szabit. Vagy mond azt, hogy régóta volt időpontod valahova, ezért kérsz egy óra csúszót.
2016. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

sajnos a védőnő nem választható, ő a gyerek védelméért van, ezért az anyuka nem választhatja ki. hiába ajánlana neked itt valaki, hozzá kell elmenned a kiskönyvedért.

a munkahelyeden nem tudják, hogy babát vársz? ha igen, akkor kötelesek elengedni.


ha nem, akkor meg kell valahogy oldanod, egy nap szabi vagy csak késel 1-2 órát és a legelső időpontra mész a védőnőhöz.


esetleg lemondhatod, de nem tudom mennyivel vagy előrébb mert akkor is kell a kiskönyv csak nem a védőnő hanem a gyerekvédelem vagy családsegítő vagy ne tudom ki adja ki, nem vagyok jártas ebben, de olvass utána ha gondolod

2016. jún. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Ha másként nem megy,le is lehet mondani a védőnői szolgálatot.
2016. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%
Ha még egy hónap próbaidőn vagy, és már 13 hetes, nem gondolod, hogy látszódni fog a próbaidő lejárta előtt??
2016. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
De, lehetséges, hogy látszani fog. Nagyon vékony alkat vagyok.
2016. jún. 22. 07:57
 6/28 A kérdező kommentje:
Most úgy tűnik, találtunk egy ismerős védőnőt, aki segíteni tud.
2016. jún. 22. 07:58
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

de értsd meg, hiába van ismerős védőnő, akkor is ahhoz kell menned, ahova lakcím szerint tartozol. Maximum abban tud segíteni,hogy felhívja azt a kollegáját, akihez tartozol.


Mondd azt, hogy fogorvoshoz mész, kell 1 nap szabi. Ez próbaidő alatt sem gáz, egyszeri alkalom. Kérdés, ha próbaidő után bejelented a terhességed, mennyire fognak visszavárni, vagy megnehezíteni a helyzetedet amíg ott vagy...

2016. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 SETI válasza:
2%
Azért ode kellene majd figyelni, hogy a szülés sem tíz perces procedúra. Képzeld, még kórházba is kell menni, minimum a 4 napot azért valahogyan meg kell oldanod majd, vagy gyors lebabázol , aztán rohansz dolgozni??? Miért vállal valaki gyermeket, ha ideje nincs rá??? Már az is csoda, hogy a gyerekcsinálásra jutott pici időd! Komolyan mondom, egyesek azt hiszik, pénzért minden megoldható! majd biztos a csecsemődnek, amit kipottyantassz könnyebben találsz bébiszittert! vagy amikor beteg lesz, majd telefonon érdeklődsz a hogyanléte felöl. Mégis, mit képzelsz? minden hivatal, hivatalos hely majd úgy pattog, ahogyan azt Te kívánod? Honnan jöttél, kisanyám, a holdról? ébresztő! ez itt a föld! ideje lenne magadhoz térni!
2016. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

utolsó, milyen kellemetlen alak lehetsz! nyilván azért csinálja, hogy majd otthon lehessen.


én télen lettem terhes, már fél éve megvolt az új munkahelyem január 3.-ai kezdéssel, ez egy olyan munkahely ami kihalásos és a szakmában szinte mindenki ide próbál bejutni. nekem sikerült, csak halkan jegyzem meg, hogy előtte 8 év folyamatos munkaviszonyom volt máshol.

január közepén kiderült, hogy babát várok, korrektül elmondtam, márciusban nem kaptam szerződést a próbaidő letelte után! szóval én abszolút megértem a kérdezőt, mondjuk a munkaadómat is, hogy nem kellettem neki terhesen.

egyébként jól alakult a dolog, mert a volt munkahelyemen meg egyből visszavettek, még így is, sőt örültek nekem, most a héten veszem ki a szabijaimat, eddig dolgoztam :)


nem értem miért kell gonoszkodni, szerinted nincs elég baja a kérdezőnek? nyilván nem mindegy neki, hogy gyest kap, mert rosszkor váltott munkahelyet, vagy gyeden lehet majd 2 évig.


kérdező szerintem a fogorvos volt a legjobb ötlet, egyébként is ideje lenne elmenni laborba, legalább azt is elintéznéd a védőnő mellett :)

2016. jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
34%
Basszus! Ha banka szeretnél menni pl ügyintézni, ott is vered az asztalt? Gondolod, a bank is kinyit a kedvedért este7 utàn vagy 7végèn???? Ember! Te minek képzeled magad??? Felháborîtó! A körzeti védőnő, mint ahogy a nevében is van, körzeti elven működik, az a védőnő állítja ki a terheskönyvet, ahovà tartozol. Nem maszek alapon, zsebbe dolgoznak. Ja és Urambocsá, szegény védőnőnek is valszeg van családja és este 7 utan velük lenne, esetleg 7 végén is családi programja van, ami neki épp oly fontos, mint neked a munkahelyed!! Gondolkozz már el! A világ nem körülötted forog!!!
2016. jún. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!