Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség alatt miért kötelező...

Terhesség alatt miért kötelező védőnőhöz járni? Hányszor kell egyáltalán menni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 25. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
4szer, és 1-2 alkalommal kimegy hozzád, ahol laksz. nem tudom minek kell amúgy, felesleges szerintem.
2016. júl. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

én is 4 alkalmat tudok és csatlakozom az elsőhöz.Amúgy nem kötelező, le lehet mondani, akkor azt hiszem gyermekfelügyelethez tartozik valamilyen szinten a gyermek, nem merültem ebbe bele túlságosan anno. Egyébként teljesen fölösleges. Legalábbis az enyém. Gyereke nincs, könyvekre hagyatkozva magyaráz, ha kérdezek valamit, ezt ezzel az erővel a netről én is ki tudom nézni. Amúgy kedves, nem szólt eddig bele semmibe, de hasznát sem látom.

Irigylem azokat, aiknek jó védőnőjük van és tud rendes tanácsokat adni.

2016. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a védőnő feladata az orvosi vizsgálatokra előkészíteni.pl sulyt mérvagy pulzust hogy ne az orvosnak kelljen hanem készen kapja az adatokat.ill később meg státuszra a gyerekméreteket.

Ill hiányosság esetén jelzi az orvosnak.

Pl nekem majdnem kimaradt egy uh és beírta a védőnő a kiskönyvbe a dokinak hogy pótolja a beutalást.

2016. júl. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bp-i vagyok, nálam először azt mondta hogy 4 hetente kell találkozni, majd miután a betegségeimet felsoroltam, mondta hogy 3 hetente, mert szerinte veszélyeztetett vagyok. De eddig nagyon rendes, nem annyira bánom, főleg hogy mondta, hogy a későbbiekben mindig meghallgatjuk a baba szívhangját. Engem meg fog nyugtatni.

11 hkm

2016. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én havonta jártam, kétszer kijött házhoz. Védőnői feladat a testsúly- és vérnyomás mérés, vizelet-ellenőrzés, ezeket beírja a kiskönyvbe. A 20. héttől a baba szívhangját is szokta hallgatni.Táplálkozási és egyéb tanácsokat ad, a baba születése után pedig ellenőrzi a gyerek fejlődését, növekedését, tájékoztat a soron következő orvosi ellenőrzések, oltások időpontjáról stb...
2016. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!