Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mire leszek így jogosult...

Mire leszek így jogosult szülés után?

Figyelt kérdés

Ha szülés előtt megszűnt pár hónappal a munkaviszonyom, de viszont a szülés előtti 2 évben le van dolgozva, folyamatosan az 1 évem, akkor mire vagyok jogosult?

És probléma ha ez az 1 év év folyamatos munkaviszony közmunka?

Irodai munkát végzek köz-foglalkoztatottként.


2016. dec. 28. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülés időpintjàban nincs munkaviszonyod vagy nem kapsz munkanélkülit akkor csak GYES-t fogsz kapni.

Ugyanis a gyed feltétele nem csak az 1 év hanem a szúlés időpontjàban biztosított jogviszony megléte is.

2016. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem köszönöm a választ!!

és ha szociális segélyt kapok a szülés időpontjában, akkor is csak a GYES jár ugye?

azt hittem elég az 1 év vagy több év folyamatos munkaviszony előtte.

de ezek szerint nem.

2016. dec. 28. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyest es csaladit kapsz majd, mivel nincs ..... elso leirta hadd ne kelljen nekemis.:)

38.000 Ft havonta!

Plusz 1× szules utan igenyelheted az anyasagi tàmogatàst ami 65.000, De hat honapod van ra utána nem igenyelhető!!:)

2016. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Hogy szünt meg a munkahelyed?
2016. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínü lejárt a szerződése, mivel eleve közmunka volt.

A szociális segély nem biztosított jogviszony, szóval gyes fog járni. Esetleg az apa elmehet majd gyedre, amennyiben ő jogosult rá.

2016. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!