Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYESt átadhat az anya az apának?

Betu kérdése:

GYESt átadhat az anya az apának?

Figyelt kérdés

A problémám a következő hamarosan visszamegyek dolgozni, viszont március 6-án jár le a GYEDem és úgy gondoltam március 7-én munkába állok. Aki helyettesít annak a szerződése március 31-én jár le és nem szeretné a munkáltató megbolygatni. Viszont ha nem sikerül munkába állnom akkor valamiféle ellátást kapnom kell, hogy ne szakadjon meg az ellátásom illetve az éveim. Eddig úgy gondoltuk, hogy apuka lesz GYESen, de most változott a helyzet. Szóval ha én lennék márciusban GYESen apuka lehet e áprilistól, átadhatom e neki? Köszönöm

Tudom, hogy lehet mellette dolgozni más oka van, hogy apuka marad GYESen.


2017. jan. 9. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem athatod át. Lemondhatsz róla, ő meg megigenyelheti. De ennek atfutasi ideje van, amink 30 nap.
2017. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, akkor megigénylem én majd lemondok róla és újra megigényeljük az apa nevére.

Köszönöm a választ

2017. jan. 9. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Miért szeretnéd lemondani? Munka mellett is ugyanúgy kaphatod a gyest. Így folyamatos és nem kell vele bajlódni.
2017. jan. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Írta, hogy tudja és más oka van rá. Egy ok lehet pl ha apa munkanélküli és így nem kell tb-t fizetnie
2017. jan. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen igaza van az utolsónak. Igazából ez az oka.

Köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 9. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!