Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tehetek ha a munkáltato...

Mit tehetek ha a munkáltato hibájábol 3 honapja nem kaptam meg a GYÁP-ot?

Figyelt kérdés

Novemberben voltam a gyermekkel táppénzen, a papirt azonnal küldtem a munkahelyre, akinek továbbitania kellett volna és az oep elmondása szerint 8 napon belül kifizetésre került volna.a rendszerükben nincs fel sem terjesztve azaz a munkáltato nem küldte meg.

Kártérítésre jogom van a

táppénzen felül?

Mit kell tennem hogy megkapjam ami jár?


2017. jan. 25. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj,de 3 hónapig mit csináltál?Annyit tettél,hogy beszéltél az OEP-el?A munkáltatódat felkerested a problémával?Ő mondta,hogy nem küldte el?Vagy arra játszottál,hogy így plusz pénz üti a markodat?
2017. jan. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Azért az OEP is vicces, mert én voltam már párszor táppénzen a gyerekkel az utóbbi 1 évben, és kb 30 nap volt, mire utaltak.

És tudom, mikor lett feladva, mert pénzügyes vagyok, nekem adja a könyvelő összekészítve, és én adtam postára...


De azért tényleg nem jutott eszedbe november-decemberben ezt letisztázni a munkáltatóddal???

2017. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De rosszindulatu az első ..


Még novemberben is beszéltem erről a munkáltatóval..

Plusz itt azt írták, egy honap az átfutás ami nem is igaz, de akkor ezért ültem rajta es vártam a postást.

Azután egyeztettem az oeppel es rögtön hivtam a munkáltatot aki azt mondta utánajár.azota sem válaszolt..

2017. jan. 25. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
És te azóta csak ülsz a babérjaidon,és várod,hogy a kedves munkáltató majd kegyeskedik felhívni?Ez nem így működik.Az ember addig megy a dolgok után,míg ki nem derül mi a gond.Nem két hónapig rájuk hagyni.
2017. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ülök a babérjaimon??

Az oephez ma személyesen is bementem, annyit mondtak, írjam meg levélben a Teve uti EB -hoz és akkor majd ők felszólítják.

Szoval sokra mentem ezzel is...

2017. jan. 25. 18:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegnap nem volt elérhető a munkáltato, mai napig nem intézett semmit, pedig jövedelem igazolást is kértem.mégis mit csináljak??
2017. jan. 27. 06:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk írni egy átvételit + le is fénymásoljuk, ha átveszünk egy tp-es papírt, így mi is védve vagyunk, meg a munkavállaló is képben van, nálatok ilyen nincs? Mikor továbbküldjük, annak is nyoma van, visszakereshető.
2017. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van róla tértivevény.

Olyan érdekes hogy pénteken is eltűnt...

Ezek után már kezdem azt gyanúsítani, hogy be sem vagyok jelentve..

Most már ezt kezdem nyomozni.

2017. jan. 28. 21:43
 9/9 A kérdező kommentje:

Mármint pénteken sem volt elérhető a munkáltató..

Lassan már a fizetésemért is aggódok

2017. jan. 28. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!