Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha kicsi korkülönbséget...

Ha kicsi korkülönbséget tervezünk a két gyerek között, akkor tényleg rosszabbul járok, ha pár hónapra visszamegyek dolgozni közben?

Figyelt kérdés

Aki jártas a csed, gyed témában, tudna nekem picit segíteni? Nem is azt kérném, hogy számoljátok ki helyettem, csak egy kis segítséget, hogy én magamnak hogyan tudnám kiszámolni, hogy mennyi lenne majd a gyedem a későbbiekben.


Második gyerekemmel vagyok itthon, van mellette még egy kisiskolás nagyobbam is. Egy éves a kicsi, gyed-en vagyok. Szeretnénk harmadikat hamarosan. Ha lejár a gyed-em, de még nem szülök addigra, mi alapján fogják majd számolni a harmadik gyereknél a gyed-et? Ha nem szülök még, de már terhes vagyok, és visszamegyek pár hónapot dolgozni, akkor a fizetésemből számolják? Emelkedett azóta, hogy legutóbb dolgoztam. Ha otthon maradok gyes-en, plusz mondjuk úgy jön ki a lépés, hogy elég a szabijaimat kivenni, akkor az beleszámít a következő gyed-embe? És ha esetleg még táppénz is lesz ebben az időszakban?


2017. febr. 6. 13:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha gyes alatt szulsz meg akkoris jar majd a gyed ugyanugy ahogy az elozoekre.

Ha visszamesz dolgozni,es lesz 120napod amit tenylegesen dolgoztal,nem pedig tappenz ilyesmi akkor az alapjan fogod kapni,ergo jobban jarsz mert emelkedett a fizud,viszont siman kirughatnak.Ha jo neked az a penz,amit a 2.ra kaptal akkor ne menj vissza melozni.

Utolso kerdesekre:a tappenzt nem fogjak nezni,csak azt h megvan e az adott 120/180 berezett napod

2017. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!