Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Fog járni nekem a csed, gyed?

Fog járni nekem a csed, gyed?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptember 28-án járt le a gyesem. Utána idén február 10-ig dolgoztam, most álláskeresésit igenyeltem. (ne szakadjon meg a folyamatos mviszony). Majd mondjuk májustól egyéni vállalkozókéntdolgoznék, és magam fizetem bruttó 200e után a járulékot. Szeptemberben érkezne a baba. Jarna nekem csed,gyes.

2017. febr. 18. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
igen. csed gyed is (gyes meg amúgy is)
2017. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bruttó 200 után felesleges fizetni mindent. Egyrészt az egbizt alapja ennél mindenképp magasabb, tehát az szja-t, nyugdíjat feleslegesen fizetnéd 200 után.
2017. febr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Miért?
2017. febr. 19. 13:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem szeretnék extra alacsony csedet és gyedet, akkor muszáj vagyok magamat magasabb bruttó után biztositani, fizetni a járulékot, nem?
2017. febr. 19. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Főállású egyéni vállalkozónál legalább a minimálbér (szakképesítéshez kötött tev esetén a garantált bérminimum másfélszerese után kell megfizetni az egbizt járulékot.

Ha a garantált bérminimumot veszed ki havonta az egyéni vállalkozásból, az egbizt járulékod és az ellátásod alapja akkor is 241500. Viszont ebben az esetben az szja és a nyd járulék alapja csak 161 ezer.


Ha 200 után fizeted az szja-t meg a nyd-t, a cseded, gyeded pont annyi, mint amikor 161 után, mert az egbizt alapja 200ezres kivét esetén is 241500.

2017. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oh. Értem. Köszönöm! Ment a zöld kéz. Tehát jól gondolom hogy 241e bruttoig nem érdemes magasabb bér után fizetni járulékot, ha kizárólag az egészségbiztosítást nézem és eltekintek az szja és nyugdíj alaptól.


Tehát elég lenne a havi kötelezőt fizetnem egyenlőre...


Jól gondolom?

2017. febr. 19. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, csak arra figyelj, hogy legalább 30 napra megfizesd az emelt alap után az egbiztet. Utána akár végig táppénzen is lehetsz.
2017. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oh! Köszönöm ismét! Igazán profi vagy! A táppénzes dolgot nem igazán"értem", de köszönöm a tippet. A táppénzen alapja mi lenne akkor?
2017. febr. 20. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!