Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Férfiak! Ti élnétek a lehetősé...

Férfiak! Ti élnétek a lehetőséggel és elmennétek gyesre? A munkaadótok mit szólna? Szülők! Mit gondoltok erről Svédország nyújtotta lehetőségről?

Figyelt kérdés

Apuka is otthon maradhat 3 hónapig a babával. Tóbbi a cikkben,ha elolvassa valaki.

[link]


2017. febr. 20. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt Nemetorszagban is van ra lehetoseg, nekem az OSSZES kollegam elment par hetre-honapra amikor oda jutottak a babaval.


En is mennek, szerintem szuper dolog.

2017. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nos, Magyarországon mindig is volt lehetőség arra, hogy apuka maradjon otthon a gyerekkel. Egyedül a szülési szabadság alatt nem lehet -pontosabban lehet, csak neki nem jár csed, max gyest vehet igénybe. Nem az a gond, hogy apuka nem akar otthon maradni a gyerekkel, hanem az, hogy anyuka nem akarja ezt.
2017. febr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy lenne, mint S.országban, hogy kötelező és ezáltal semmilyen hátrányt nem jelentene a mhelyen, akkor igen. Egyébként nem, mert anyagi öngyilkosság lenne.


Ezt a férjem nevében írom, beszélgettünk erről. Sokat van itthon, sokat foglalkozik a gyerekkel születésétől fogva, sokszor home office-t választ ha nekem mennem kell vhova, nem ijedne meg, ha bevezetnék, de önként nagy érvágás lenne.

2017. febr. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerekkel itthon volt a férjem bő fél évet, ő szoktatta oviba is, imádta. Nagyon jó döntés volt, pedig én tartottam tőle.


A másodikkal sajnos nem tud itthon lenni mert az ő fizetése a többszörösére nőtt és nem engedhetjük meg magunknak. átmenet.

2017. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jó dolog. :)

Férjemmel beszéltünk erről, h egy évet én maradok a gyerekkel itthon egy évet pedig ő.

Neki az a véleménye, h túl nagy meló lenne az egész, nem is a gyerwknevelésre gondol hanem, h gyerek mellet még a háztartást is vezetni kellene. (ha vissza mennék dolgozni, nem tudnám 110%vezetni a háztartást)

Megemeli a kalapját a nők elött.. :)

2017. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van rá lehetőség, és van aki él vele. Mi nem éltünk vele, pedig jó lett volna, de anyagilag rosszabbul jöttünk volna ki az én fizetésemből.
2017. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szimpatikus gondolat,hogy az apa is megtapasztalhassa a mindennapokat egy kisgyermekkel,de az anyagiak miatt nálunk is kivitelezhetetlen.
2017. febr. 20. 10:30
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Arról szó sem lehetne, hogy teljesen én legyek gyesen. Nekem nincs anyatejem, a gyereket pedig ezzel kívánom etetni, nem pedig cumisüvegből tápszerrel. Tehát legalább 1 éves koráig az anyja marad vele mindenképp. Utána meglátjuk. Ez nem Svédország. Itt már állományba menni sem nagyon érdemes, mert lehet téged rúgnak ki leépítésnél. Nem a babát indokolják és kész. Láttam már ilyet. Egy jól fizető állást nem ajánlott kockáztatni azért, hogy az apa is legyen gyesen.
2017. febr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Férjem több mint 2 évet itthon volt a fiunkkal. Imádta. Következő gyereknél is így szeretnénk. Nagyon bejott nekünk. A főnöke tajtékzott, főleg hogy 3 hónapon belül négyen jöttek el gyedre/gyesre. De tenni semmit nem tudott. Rendőr, vissza is vették már. Nekünk sok szempontból jó megoldás ez.
2017. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!