Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az orvostudomány feltalálná...

Ha az orvostudomány feltalálná, élnél a lehetőséggel?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy az orvostudomány teljes biztonsággal meg tudja oldani az alábbi dolgot, nincs mellékhatás vagy kockázat. Választanád valamelyiket?

1. A terhesség lerövidítése 9 hónapról szabadon választott időszakra - minden ugyanúgy zajlana, csak gyorsabban.

2. A magzat testen kívül kihordható, valamilyen mesterséges méhben.

3. Férfiak is ki tudnak hordani terhességet, ugyanolyan biztonsággal, mint a nők, így szabadon választható lenne, hogy melyik szülő esik teherbe.


Kérlek, indokold, hogy miért igen/nem.


2015. ápr. 16. 16:31
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*az alábbi HÁROM dolgot
2015. ápr. 16. 16:32
 2/26 anonim ***** válasza:
69%
ha lehetne, akkor én átadnám a férjemnek is a lehetőséget, kistesónál... :D
2015. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%
Életem legboldogabb időszaka volt a terhességem, és a legszebb élményem a szüléseim. Szóval én inkább megnyújtanám a dolgot, és semmi pénzért nem adnám át másnak :)
2015. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Igen, bármelyiket.

Nekem a 2. terhességemnél nagyon sok volt a 9 hónap. Mindenféle bajom vol, alig vártam, hogy vége legyen.

Illetve a mesterséges méh sem hülyeség. Nincs szülési kockázat, vagy "szétesett" test. Nekem a hasam olyan csúnya...utálom. Szét van nyílva a hasfalam, olyan, mintha még mindig terhes lennék, a torna sem segít. Csak műteni lehetne. :(

Ha a párom akarná kihordani a babát, nem ellenkeznék.


Félreértés ne essék, imádom a gyerekeimet és nem bántam meg a terhességet sem. De azóta nem érzem jól magam a bőrömben. :/ :/

2015. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

1. Nem. A lelki dolgok megéléséhez, feldolgozásához kell az idő, meg az alatt a 9 hónap alatt rengetg az elintéznivaló szóval szerintem jól van így ahogyan a természet kitalálta.

2. Szintén nem. Egy testen kívüli méhben nem jönne létre ugyanaz a kötődés anya és magzat között, mint testen belül amikor a részünk a babánk.

3. Ugyan néha azt kívántam, hogy a párom is tudja milyen nehéz a terhesség, de erre is nem a válaszom, mert ezt a gyönyörű örömmel, várakozással (és persze nehézségekkel) teli időszakot a világ minden pénzéért sem adnám át a férfiaknak.

Ez az én véleményem. :)

2015. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
A 2., vagy 3. variációnak örülnék. Azért, mert nekem több olyan alapbetegségem van, ami miatt nagyon kicsi a valószínűsége, hogy lehet még gyerekünk, viszont petesejtem lenne egészséges és egyébként szerettünk volna több gyereket. (Most egy van.)
2015. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sőt nekünk nagyon jó lenne, mert nekem veszélyes kihordani egy terhességet. A 2. verziód lényegében már létezik, csak nem mesterséges méhben lesz a gyerek, valószínűleg ezt fogjuk választani és nekem ez a legszimpibb. Bár valószínűleg a párom is vállalná a terhességet, ha vállalhatná. A terhesség lerövidítése, az szerintem felesleges, ha valaki egyáltalán nem akarja, akkor lerövidíti 1 napra? Annyira azért nem jó terhesnek lenni, hogy valaki csak úgy brahiból mondjuk 2 hónapot terhes legyen.
2015. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%

Nem, egyiket sem.

Tökéletes terhességem volt, nagyon élveztem. Hosszabbítást nem lehetne kérni? Mondjuk egy 1,5 éves terhességet? :-)


Inkább ha szülést lehetne kiváltani, azt bevállaltam volna. De azt ugye nem lehet. A terhességet imádtam.

2015. ápr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"A 2. verziód lényegében már létezik, csak nem mesterséges méhben lesz a gyerek, valószínűleg ezt fogjuk választani és nekem ez a legszimpibb."


A béranyaságra gondolsz? Mondjuk én olyanból indultam ki, hogy egy átlátszó plexivalamiben lenne az embrió/magzat, tehát akár látogatni is lehetne és látni a fejlődését. Vizuálisan többet adna, mint a jelenlegi ultrahang technológia.


Egyébként csak érdekességképpen: a férfi terhesség technikailag megoldható lenne a tudomány jelen állása szerint is, csak etikai/jogi akadályok miatt nem csaptak még a lovak közé. (A méhlepény gyakorlatilag bármilyen szerven, szöveten meg tud tapadni és a hasüreg is megfelelő lenne a méh helyett.) Tehát a valóságban még nincs tesztelve a biztonságossága, valamint hiába lennének jelentkezők, nem kísérletezhetnek vele. Ki tudja, lehet, hogy egyszer ez is opció lesz, a valóságban is.

2015. ápr. 16. 16:47
 10/26 A kérdező kommentje:

#8: Ötletet adtál, akkor egy negyedik pontot még hozzátennék:


4. Szülés helyett kiteleportálják a babát, vagy valamilyen fájdalommentes módon kiemelik. Sem közben, sem után nincs fájdalom, nincs szükség regenerációra. Viszont normál terhesség előzi meg.

2015. ápr. 16. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!