Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Közfoglalkoztatottként jogosul...

Susy90 kérdése:

Közfoglalkoztatottként jogosult lehetek Csed-re, Gyed-re?

Figyelt kérdés
2013 óta vagyok közfogis, kisebb (1-2 hetes) megszakításokkal. Nem ugyanazon a helyen dolgoztam végig, de jelenleg már a 2. évemet kezdtem ugyanazon a helyen, ha ez számít.
2017. ápr. 22. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A közfoglalkoztatott biztosított, ezért ha az egyéb feltételeknek megfelel, jogosult az egbizt pénzbeli ellátásaira (csed, gyed)
2017. ápr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha a szülés pillanatàban is lesz munkahelyed akkor igen, jogosult leszel rà. De ha terhesség alatt pl lejàr a szerződésed, nem kötelesek hosszabbítani, így màr nem leszel jogosult.
2017. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írják. Ha a szülés napján él a szerződésed,vagy a várható idő előtt 28 nappa kéred a csedet és utána szűnik meg a 28napban,akkor is jár. Persze ha az igénylésnapján megvan a 365nap két év alatt.

Én is onnan jöttem el,október 10-re voltam kiírva,október végén szűnt meg a szerződés.

Nekem volt megszakítás a másik munkám és ez között,kb másfél hónap.

Csak sajnos olyan kevés összeg a csed,gyed. De hát én még mindig jobban jártam,mint hogy ha a másik helytől jöttem volna ela,ahol csak a gyerekemmel való tp alatt derült ki,hogy a 137ezer helyett 52ezerre jelentettek be. Innen 79ezer br-val mentem el,de már a férjem van gyeden munka mellé,mi ezt így is terveztük (a gyedet,hogy terhesen mentem át a másik helyre már,hogy ne gyest kapjak csak).

2017. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyenlőre csak tervezzük a babát, és 2018. február végéig van most szerződésem. Azt, hogy hosszabítanak-e majd nem tudom. Tehát ha most teherbe is esnék, lehet, hogy mire szülnék, nem is lenne már munkahelyem.

2017. ápr. 22. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Előbb keress reális munkahelyet. Ha eddig nem találtál akkor gyerekkel még nehezebb lesz am
2017. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!