Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki ki tudja számolni...

Valaki ki tudja számolni mennyi lesz a táppénz összege?

Figyelt kérdés
178.000 a bruttóm. Ebből kb (veszélyeztetett terhes vagyok) - mennyi lesz a táppénz nettó összege amit megkapok? ilyen kalkulátort nem találtam, csed-re, gyedre - 100.000 és 90.000. körül kalkulált a netes kalkulátor. Nem én érv. a családi adókedvezményt.
2017. ápr. 28. 06:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Utolsó te miről beszélsz, milyen minimálbér?

Ha az igénylőnek a táppénzre való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában azért nincs legalább 180 naptári napi tényleges jövedelme, mert legkevesebb 180 napig táppénzben, baleseti táppénzben, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban - ide nem értve a méltányosságból megállapított ellátásokat - részesült a táppénz naptári napi összegét az utolsóként megállapított ellátás alapjának figyelembevételével kell megállapítani. Ezt az összeget össze kell hasonlítani a tényleges, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelemmel, és amelyik a kedvezőbb azt kell folyósítani.

2017. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok a kis számolgatós, több mint 5 éve vagyok bérszámfejtő, TB ügyintéző. A leírtak alapján biztos, hogy nem minimálbér. Elég bonyolult az Eb. törvény, persze van minimálbéres szabály is, de a kérdező esetében nem ezt kell alkalmazni. Ha szakmabeli vagy és ezért gondolod, hogy rosszul tudjuk ajánlom figyelmedbe az Ebtv 48.§ 3 bekezdését.
2017. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nemsokára kiderül, ha utalnak...megírom majd, de én hiszek annak aki ezzel foglalkozik és köszönöm h időt szántatok rám!,
2017. ápr. 28. 19:00
 14/15 anonim ***** válasza:
Pontosabban a 11-es válaszoló írta jól, a kedvezményszabály alapján, ha előző év január 1-től volt legalább 180 nap amikor CSED-ben vagy GYED-ben részesültél, akkor valóban az előző ellátás alapját kell hasonlítani az általam kiszámolt szerződés szerinti jövedelemmel és a kedvezőbbet fogod kapni.
2017. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
2016 júliusáig kaptam a gyed-t és azóta a gyest, tehát ha az előző év jan.tól nézik, akkor volt 180 nap gyed.em. _És ettől az évtől emeltek magamasabb összegre. Na majd kiderül :-)
2017. ápr. 29. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!