Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatt táppénzre vett az...

Gyed alatt táppénzre vett az orvosom?

Figyelt kérdés
Ismét vàrandós vagyok vesz.terhesség miatt tappénzre vett az orvosom! Hogyan tovàbb...még be sem jelentettem a munkahelyemen! Írok egy levelet h kérem a fizetés nélküli szabim megszüntetését azzal a dátummal ahogy tpre vettek? És indoklásban megírom h azért kérem mert vesz terhességgel táppénzre vettek fel? Így be is jelentem h várandós vagyok! Bonyolult és nem értek hozzá hogyan kell csináljam!
2017. ápr. 29. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem ennyire egyszerű.Ahhoz,hogy táppénzre mehess,előbb legalább papíron vissza kell menned dolgozni.Ez azt jelenti,hogy jelzed terhes,akkor ők visszavesznek,kiírnak pár nap szabit,és utána mehetsz el táppénzre.Így semmiképp nem jó.
2017. ápr. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igy van. Neked jelezned kell a munkahelyed felé hogy megszünteted a fizetés nélküli szabidar és kéred a szabadságaid kiadását. Annyi plusz, hogy nekik erre 30 napjuk van reagálni, utána a 31. napon vissza kell tenniük aktiv állományba. Előbb is lehet, de erre nem köteles. Addig el fogják utasitqni a táppénz igényedet.
2017. ápr. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szabikat kell kivegyek!? Mert akkor nem értem ha tappénzen vagyok miért kell kivenni!? Elvesztem a szabályokban!
2017. ápr. 30. 08:08
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert nem mehetsz táppénzre,ha fizetésnélküli szabin vagy.A táppénz a kieső jövedelmet pótolja.Ha nem dolgozol,miért járna?Meg kell szakítanod a fizetésnélküli szabit,kivenned pár napot a felgyülemlett szabadságból,majd utána elmehetsz táppénzre.
2017. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Elég ha csak egy napot veszel ki ha nem akarsz többet. Jogszabály szerint az sem kötelező, ha megbizol a munkáltatódban akkor az első naptól amikor visszavesz mehetsz táppénzre. DE erősen ajánlott, mert ha később vitatja valaki az egy nap szabival egyértelmű lesz hogy mikortól vagy újra állományban. Én kivennék es utána mennék csak táppénzre de a te döntésed.
2017. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell szabadságot kivenned.


Jelzed a munkáltatónak, hogy meg akarod szakítani a fizetés nélkülit, ezt 30 nappal előbb kell megtenned (Mt.)

Az első napon, amikor már nem vagy fiznélkülin, már táppénzre vagy jogosult (nem kell hozzá egy nap munka, szabi, semmi).

Az orvos előbb is keresőképtelen állományba vehet, de táppénzre csak a fiznélküli megszűnését követő naptól vagy jogosult.


Nem kérünk egy napot szabira.

2017. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó pedig hidd el ajámlott az az egy nap szabi. Nem kötelező de sokkal tisztább helyzet ha bizonygatni kell hogy visszatért a munkába.
2017. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


A tb szakértő is többször irja miért ajánlott egy nap szabit beiktatni.

2017. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7, nem, nem ajánlott, pláne nem kötelező.

Ebből élek, napi szinten kerül elém kismamás tp. Legalább az OEP-et ne hazudtoljátok már meg... az eszem megáll.

2017. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
drága, be tudom másolni, mit ajánlott tb-szakértő egy kismamának... sírva fakadsz tőle.
2017. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!