Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek kiír az orvosom...

Szerintetek kiír az orvosom ilyen helyzetben táppénzre? Érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés

15 hetes terhes vagyok, a terhességemmel hálistennek minden rendben. Az elején véreztem, de Utrogestan szedésével elmúlt. Elég beteges vagyok, eddig legalább 1 hónapot voltam beteg, megfázva. A fejem sokat fáj. Volt már egy terhességem, ami megszakadt mielőtt orvoshoz tudtam volna menni, mire mentem már nem látott semmit, így igazolni sem tudom.

A munkahelyem fizikailag nem igazán megterhelő, de stresszes, sokszor stresszelek, idegeskedek, félek, ami nem is teljesen alaptalan mert bizonyos helyzetekben veszélyes is lehet (nem szeretnék jobban belemenni, a lényeg az, hogy esetleges veszély van arra, hogy egyesek bosszút akarjanak állni rajtam.) Néha túlóráznom kell, ha úgy alakul a helyzet és ilyenkor ezt nem mondhatom le.

Eddig nem gondoltam rá, de most felhúztam valamin magam és az jutott eszembe, hogy kiiratom magam, nem akarok tovább stresszelni, idegeskedni, és amúgy sem szeretem a munkám, minden nap utálattal jövök be.

Szerintetek ilyen esetben kiírna az orvos? Vagy ez nem elég indok?


2015. okt. 29. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Ki.

Engem 20 hetesen írt ki. Személyes ügyfélszolgálat, sok bnkó ügyfél, sok stressz, túlóra, 1 db 20 perces szünet... Simán kiírt. Mondtam neki, h nagyon stresszes, idegeskedek, fáj a hasam annyit kell ülni stb stb. Írt egy javaslatot táppénzre vételről és a háziorvos szó nélkül kiírt ez alapján.

2015. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Simán. Nálunk a háziorvos tart táppénzen. Neki kell papír a nőgyógyásztól, hogy veszélyeztetett terhesség és kéri a táppénzen tartásodat.
2015. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem hiszem, hogy ezzel kiír. Szerintem kb. minden második terhes nő hasonló helyzetben van.
2015. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem kiírja, ugyanis a nőgyógyász az anya és a baba védelmét tartja elsőbb rendűnek.
2015. okt. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként terhesen nem kötelezhetnek túlórára.
2015. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Persze, főleg ha magánrendelésre jársz. Nekem nyugis munkahelyem van, mégis mindig kérdezte akarok-e táppénzre menni. Nem akartam, még csodálkozott is. De a legtöbb munkahely nem ilyen ideális sajnos.
2015. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem kiír, bár ne azzal kezd, hogy semmi bajod. Mondd el, hogy nagyon stresszes a munkahelyed, félsz, hogy esetleg meg is szűnik..stb.

Ha nem teszi meg, akkor menj el magánrendelésre.

2015. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ennyi miatt... nem indokolt.

Terhesen egyébként se túlóráztathatnak, nyugodtan felállhatsz a munkaidő végeztével.


De minden szíre-szóra (helytelenül) kiírnak, úgyhogy ezen ne aggódj.

2015. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A túlórát nem kifejezetten a főnökség írja elő, hanem egyszerűen úgy alakul a helyzet, és nem lehet másképp megoldani... Nem egyszerű irodai munkáról beszélek, hanem sokkal kényesebb dolog, de tényleg nem szeretném ide kiírni. Az, hogy veszélyben lehetek nem túlzás, ne olyasmire gondoljatok, hogy pl egy éladó nem jól ad vissza, és emiatt megverik, konkrétan bűnözőkkel is van dolgom.
2015. okt. 29. 12:57
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Bűnözőkkel?

És az csak terhesen veszélyes?

Ha eddig nem tartottad veszélyesnek, most sem az.


De kiírnak, nyugi. Kevesebbért is. A táppénzen lévők kismamák többsége úgyis táppénzcsaló.

2015. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!