SOS Lehet ilyenkor tenni valamit? 2013 augusztusában született a kislányom. Mivel akkor nem dolgoztam csak feketén így csak csaladit és gyest kaptam.

Figyelt kérdés
Viszont most hogy elmentem munkanélkülire kiderult hogy volt bejelentett munkahelyem 2010. 05.25töl,2015. 09. 09ig. Tehát a kislányom első 2 évében is folyamatosan volt bejelentett munkahelyem Ilyenkor járt volna más is a családin és a gyesen kívül?
2017. máj. 8. 18:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%

Az a kérdés, hogy 2013 aug. ELŐTT fizettek-e utánad, illetve te befizetted-e, amit kell (nyilván úgy, hogy ők vonják le, nem te rohangálsz a postára). Ha igen, akkor járt volna az ingyenes orvosi ellátás (kivéve a választott magánorvos), és igen, járt volna tgyás (asszem akkor így hívták) és gyed is, amiknek magasabb az összege, mint a gyes.


Régebben OEP-nek hívták, most Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő a neve - na ide kellene elmenned/telefonálnod, és érdeklődni, hogy fizettek-e utánad TB-t, és ha ien, akkor utólag lehet-e valamit tenni. De szerintem eléggé egyedi a problémád (általában fordítva szokott lenni, az ember úgy tudja, hogy be van jelentve, aztán jön a pofára esés, hogy átverte a munkáltató), úgyhogy kitartónak kell lenned, és nem hagyni, hogy lerázzanak.

2017. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó,tb-t nem a munkáltató fizet utánad hanem te fizeted a saját jövedelmedből.

Ők csak levonják azt a bruttódból és elküldik a navnak a bérszámfejtésnél.Ezért nem kapod meg a bruttó fizud.

A munkáltató nem fizethette mert nem bérszámfejtett neki fizetést.Ha megtette volna akkor fizetést is kapott volna.


Kérdezó elnézést kérek ha lekezelőnek érezted a válaszomat. Nem volt szándékos.


Annyit még hozzátennék,hogy hiába volt munkaviszonyod, mivel nem fizetettél tb-t így nem voltál boztosított.(sima fizunélküli szabin is magadnak kell fizetni a tb-t és pénzbeli ellátásra az sem jogosít ha valaki maga után fizet,csak eü ellátás jár)


Viszont ha a szülést megelőző 2 évben van 365 biztosított napod akkor járna a gyed.Ennek összegét akkor a minimálbér alapján számolnák vagy szerződés szerint.Most ezt nem tudom pontosan.



Kérdés hogy mikor jöttél el onnan 2012ben.


8as voltam.

2017. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg akkor se járt volna gyed, mivel a szülés napján nem volt biztosított, és az is feltétel.
2017. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A csednél feltétel gyednél nem
2017. máj. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%
Ja bocs igazad van. Most már valóban csak a biztosított szülőnek jár.Akkor tényleg nem járt volna.
2017. máj. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bevallás hiányában nem járt volna semmi, plusz pikk-pakk kiderült volna hogy ez csak egy adminisztrációs hiba.

Fél éven túl nem lehet reklamálni.

2017. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!