Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az édesapám elmehetne GYEDRE?

Az édesapám elmehetne GYEDRE?

Figyelt kérdés

Mivel én csak a gyest kapom és a családit így arra gondoltunk édesapám átvenné a gyámságot és kérni a Gyedet! Csak azt nem sikerült még kideríteni hogy ha átadom neki a gyámságot 2 éves kora után vissza kapom-e?

Vagy ha már elmúltam 18 akkor nem veheti át tőlem?

Félre értés ne essen nem lemondani akarok a gyerekemről de így sokkal könnyebben menne mivel apuka nincs és nem is fizet!


2017. jún. 9. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Persze hogy nem.
2017. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem
2017. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Akkor tessék apukát perelni, és az államtól megelőlegezést kérni. Szép is lenne, ha "bárki" kaphatna gyedet.

Te miért nem kapsz pl???


A vérszerinti szülőn kívül csak az ÖRÖKBEFOGADÓ szülő igényelhet ilyen ellátásokat.

2017. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max gyesre mehet a nagyszülő, a gyedet te vagy az apa, vagy az örökbefogadó kérheti tudtommal, de ugye nem ez volt a kérdés.
2017. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem, csak abban az esetben, ha lemondasz a gyerekedről és nagypapa veszi gyámsága alá és persze ő is neveli!!!

Amúgy a gyerek fél éves korától gyes mellett is lehet dolgozni (vagy 1 éves korától, most nem tudom biztosan, majd valaki kijavít. Gyerek mehet bölcsibe v. nagyszülők vigyázhatnak rá, ha tudnak. Apukát feljelenteni és bírósára menni!! Kb. ennyi.

2017. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyám jogosult GYED-re (ha a gyereket a SAJÁT háztartásában neveli), ez igaz; csak épp nem lesz valakiből hipp-hopp gyám. A leírtak alapján te cselekvőképes vagy és neveled a gyereket, NEM FOGNAK neki gyámot kijelölni.
2017. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!