Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a párom ketpéjű iker,...

Ha a párom ketpéjű iker, édesapám pedig egypetéjű iker, nekem mennyi esélyem lehet hogy ikreim szülessenek?

Figyelt kérdés

Ezen kívül párom apukájának lánytestvérei szinten ketpéjű ikrek.

Az én felmenőim közt is úgy tudom hogy több ikerpár is született.


Hogyan öröklődik ez?

Én nagyon ikreket szeretnék, már kislány korom óta így képzelem el magam anyaként.

Valaki tud erről valamit ?



2016. szept. 2. 23:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 28 éves nő vagyok!
2016. szept. 2. 23:15
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Ugy tudom egy ikernek a gyerekei sosem lesznek ikrek.
2016. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Szia.

Eloszoris a legfontosabb, amit leirnèk.:)

1.apuka reszerol nem szamit, mègcsak minimálisan sem, hogy iker vagy valakije iker.:)

2.a petesejtek szamatol fugg, hogy mennyi szabadul ki, benned kell meglegyen az"ikerhajlam".

Ha egy szabadul ki egy termekenyuleg, ha tobb akkor jöHET letre ikerterhessèg!:)

2016. szept. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

Nagyszuloktol oroklodik.

Itt egyedul az szamit, hogy apukad iker volt, igy ez miatt van esely ra.

A parod rokonsaga nemszamit.

2016. szept. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
En igy tudom hogy ez a hajlamossag csakis női ágon öröklődik... Mivel te a "belső női szerveidet" anyukádtól örökölted.. Ő szinten az anyukájától... és igy tovább, ezert ebben a kérdésben az szamit hogy anyukádnak volt e ikertestvére? Illetve anyukád feloli magymamadnak volt e ikertestvére stb stb .. Tehat női ágon indulj el es azt nezd meg hogy orokolhettel e "hajlamossagot az ikerterhessegre. (lehet picit zavarosan irtam.. De remelem tudtam segiteni) drukk😉
2016. szept. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Kétpetéjű iker bárkivel előfordulhat, csak annyi kell hogy véletlenül nem egy, hanem két pete érik be. Az egypetéjű iker dolog kizárólag női ágon öröklődik.
2016. szept. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Nem hiszem A férfiág nem számít. Józan paraszti ésszel:a spermákazt termékenyítikmeg, amit találnak. Ha egy petesejt érgt meg,akkor egyet, ha kettô, akkor kettõt.(kétpetéjű ikrek, genetikailag "csak testvérek".Ha csak egyvan,akkor abból nem tud kettőt csinálni.


Másik eset, amikor valamilyen oknál fogva az egy darab megtermékenyített petesejt elkezd osztódni pár napon belül. Ezt sem a sperma miatt van,a nőn múlik.


Nekem egypetéjũ ikerlányaimvannak, üknagzmamàm is iker volt,aztán 3 generáció kimaradt ésnàlam lettek ikrek…

2016. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
A férfinak semmi köze hozzá. Az iker terhesség csak a Nőn múlik
2016. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Bocs a hibákért, de az ikrek rajtam ugrálnak.
2016. szept. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Anyukámnak van ikertestvére. Apám első unokatestvérei között is vannak ikrek. Apósomnak is van ikertestvére.

Ehhez képest egyikük gyerekeinek sincsenek ikreik. Nekünk is egy gyerkőc lett.

Tehát az unokatestvéreinknél (a férjem unokatestvéreit is beleértve) is mindenkinél egyes gyerekek vannak.

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy neked ikreid lesznek.:)

2016. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!