Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES igénylésének menete?

GYES igénylésének menete?

Figyelt kérdés
A heten született meg a kisbabam, de nem tudom mi a menete a GYES es a családi pótlék igénylésének? Mikor/hol/hogyan kell megigényelni? Illetve amig nem lesz róla hatarozatom, addig TB-m se lesz majd? (Jelenleg apolasin vagyok, azt ugye meg kell hozza szüntetnem, ezért vagyok kicsit tanácstalan)
2017. jún. 23. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Miután a baba tb kártyája megérkezik onnantól fogod tudni igényelni. Vagy a kormányablaknál vagy a netről kinyomtatod és postán küldöd (mellékelve a szükséges papírok fénymásolatát) vagy ha van ügyfélkapud akkor azon keresztül.

A tb miatt ne aggódj, amint az ápolásit megszünteted 45 napig még biztosított vagy..nem értek hozzá,de nyilván ha a kettőt nem lehet együtt akkor amúgy is pl 12.én megszűnik az ápolási és 13tól kéred a gyest. A határozat kézbe csak akkor lényeges ha magad után fizeted a tb-t mert azzal be kell slattyogni a navhoz és úgy lemondani (nem látják ám,hogy neked gyes miatt rendezve van a tb-d),de ápolásin nem te fizeted magad után gondolom. Meg majd azért az egyszeri anyasági támogatást se felejtsd el igényelni

2017. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!