Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszamenjek dolgozni 6...

Visszamenjek dolgozni 6 hónapos baba mellet, KARRIERIZMUS MIATT? Rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 31 éves anyuka vagyok,5 hónapos kisbabám van,akit IMÁDOK!Magyartanárként dolgoztam,amit imádok csinálni,nem érzem munkának,a diákok többsége szeret,és visszajelzések alapján jól tanítok.A kislányomat ugyan nem terveztük,én még vártam volna 1 évet,de nagyon örültünk neki.Én nem szeretnék olyan anya lenni,aki megszüli a gyereket,és utána a nagyszülők nevelik fel.Utánam nem fog sírni a lányom a karácsonyfa alatt,se semmi ilyesmi.Viszont nagyon rosszul érzem magam itthon.Tétlennek érzem magam,unom,hogy mindennap egyforma.Pörgős vagyok,voltam mindig is,és bármennyire is nem ülünk itthon,el szoktam néha menni kikapcsolódni egyedül,úgy érzem nem vagyok teljes.Hogy nincs mit csináljak,nincs itthon konkrét célom,most nincs az,hogy valami kötelező.Egy bizonyos szintig jó itthon lenni,de érzem,hogy türelmetlen vagyok,és mehetnékem van,ami azért ilyen mértékben nem vall rám.Úgy érzem,ha dolgoznék,akkor kiteljesednék,és sokkal jobban tudnék a lányommal foglalkozni.


Félállásban mennék vissza.Ami azt jelenti,hogy heti 3 nap lenne három órám,egy nap pedig 4.8-tól 11-ig,és 8-tól 12-ig.

Minden du együtt lennék,hétvégék és péntek szabad,plusz szünetek,ünnepek stb.

Rossz anya lennék?Mit gondoltok?Vélemények?


2012. dec. 14. 20:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ki vigyázna addig a gyerekre, amíg dolgozol?
2012. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Kimaradt:nagymama vigyázna rá,akiben maximálisan megbízok,és sokat van a kislányommal,szeretik egymást,és a nagyin nagyon érti a dolgát.
2012. dec. 14. 20:39
 3/23 A kérdező kommentje:
*nagyi
2012. dec. 14. 20:39
 4/23 A kérdező kommentje:
Ha a nagyi beteg például,akkor is lenne ki vigyázzon a pici lányra.
2012. dec. 14. 20:39
 5/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ettől még egyáltalán nem leszel rossz anya. Én is így fogom csinálni, ha lesz babám.
2012. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Én azt mondom a leírtak alapján, hogy menjél vissza. A babádnak egy kiegyensúlyozott, boldog anyuka kell, és ha Te így leszel teljes és boldog, a biztos jót tesz a babádnak is. Én is hasonló cipőben járok mint Te, én 33 éves leszek és 6 hónapos lesz a kislányom. Én egy pénzügyi cégtől jöttem el, mint irodavezető, bár nálunk tervezett baba volt, és szeretek is itthon lenni vele, de jövőre kb. 1 éves kora körül úgy adódik, hogy vissza tudok menni, mert valaki elmegy szülni, akkor lehet mennem kell, mert később nem biztos, hogy lesz lehetőségem. Én is sokat agyalok ezen, hogy mit tegyek, mert eredetileg 2 éves koráig terveztem itthon lenni. Sőt egy barátnőmtől már megkaptam, hogy a gyerek 3 éves koráig itthon KELL lenni egy anyának, mert lemaradok majd, ha beszél, stb., szóval ezt se értette meg, hogy 2 éves kora után nem lehet meglenni abból a 20 valahány ezerből, főleg úgy, hogy előtte elég magas fizetésem volt, és nem mindegy, hogy mennyiből kell meglennünk. Nehéz ügy! Majd ha úgy adódik, biztos én is megkapom, hogy rossz anya vagyok, ha 1 éves kora körül visszamegyek, meg gondolom Te is fogsz majd ilyeneket kapni, de ne törődj vele! A lényeg, hogy Te tudod, hogy ettől még JÓ ANYA vagy, illetve nem ettől leszel rossza anya, ha visszamész, hanem egyéb más dolgoktól.
2012. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
Hát ha téged ez tesz boldoggá, én tuti nem dolgoztam volna, na és azért karriernek sem nevezném, a magyar tanárságot.
2012. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%

Fogsz kapni erre hideget meleget, de szerintem semmi baj ezzel.

A babának is jobb ha boldog az Anyukája és azért egy féllás nem a világ. Nagyon boldog lesz a baba a mamával is.

2012. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy leszel rossz anya! Mondhat bárki bármit, de ha az anyuka boldog, kiegyensúlyozott, akkor a baba is! Ráadásul nem sok időt lennél távol, simán belefér. Pláne, h megbízol a nagymamába! Menj vissza és ne foglalkozz senkivel. Tejesen rendben van! :)
2012. dec. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Csináld, csináld, csináld!

Én is így éreztem az elején, de magamra erőltettem a "jó anya" szerepet, amitől sz@r lettem.

Az életem romokban, beletörődtem, hogy 2-3 évig itthon leszek, most már nem is akarok vissza menni dolgozni, tanulási terveim voltak, de most már nem akarok tanulni, kitűzött céljaim voltak a munkámmal kapcsolatban, most már azzal is megelégszem, ha a számítógépet be tudom kapcsolni a melóhelyen. Se hitem, se erőm, se céljaim, csak depim van. :)

Sok sikert! Szívből kívánom neked!

2012. dec. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!