Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan mukodik most az, hogy...

Hogyan mukodik most az, hogy gyed mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Anyaval beszelgettem es mondta, hogy 8-tol fel 4-4ig lehet dolgozni csak kisgyerekes anyukaknak es ejszakas muszak nincsen. Ebbol mennyi az igazsag? A Bosch a munkahelyem es oda szeretnek visszamenni a gyerekem egy eves koratol. Van itt olyan, aki boschos ?

Hogy mukodik ez ?

Jar a fizetes mellett a gyed is ?


2017. júl. 26. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

A fentiek amúgy semmilyen összefüggésben nincsenek a GYED-del, azt mindenképp kapod.

2017. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Javaslom a Munka Törvénykönyvét.


Ami rád vonatkozik belőle:

"53. § (3) A munkavállaló hozzájárulása nélkül nem kötelezhető más helységben végzendő munkára

a) a várandóssága megállapításától gyermeke hároméves koráig,

b) gyermeke tizenhat éves koráig, ha gyermekét egyedül neveli,

...

113. § (1) A munka- és pihenőidőre vonatkozó szabályokat a (2)-(4) bekezdésben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni

a) a munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek hároméves koráig,

b) a gyermekét egyedül nevelő munkavállaló esetén gyermeke hároméves koráig,

vagyis:

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben

a) egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,

b) a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,

c) rendkívüli munkaidő vagy készenlét nem rendelhető el.

(3) Az (1) bekezdés a)-b) pontban meghatározott munkavállaló számára éjszakai munka nem rendelhető el..."

2017. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom! Megtudtam, amit akartam!
2017. júl. 26. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!