Bevállaljam így?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, szeretnénk megtartani, viszont nem kapnék GYED-et, mert nem dolgoztam eleget. A férjem tudná igényelni a gyerek fél éves korától, viszont ezt itt-ott eléggé leszólják az emberek. Mit tennétek?
2017. júl. 26. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

"viszont ezt itt-ott eléggé leszólják az emberek."

A magad életét éled, vagy bármit is csinálnál, előtte ellenőriznéd, mit szólnak hozzá az emberek?

2017. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vélemények érdekelnek. Több kérdésben leszúrják azt ahol anya nem kaphat gyedet és apa kéri...
2017. júl. 26. 14:39
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel h ki mit mond?!

Én már 6 éve dolgoztam mikor terhes lettem. terveztük a babát! Mégis a férjem igényelte a gyed extrát. Én kb 60 ezret kapnék ő meg a maxot. Nem mindegy.

2017. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Szóval azért nem tartanád meg, mert jujj mit szólbak páran hogy a férjed igényli a pénzt?

Te nem vagy normális


(Egyébként nekem is trükköznöm kellett kicsit, mert hiába voltam 3 éve a munkahelyemen, havonta volt szerződésújítás és hát kismamának miért tennék... így 4 hónaposan szevasz volt...)

2017. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel? Még ilyet nem hallottam komolyan. Nálunk is a férjem kapja. Hogy miért? Az első gyermekünkre még kaptam GYED-et, hatalmas nagy ősszeg volt mondjuk kb. 60.000 ft (közalkalmazotti fizetés után). A gyerek születése előtt lejárt a munkaviszonyom (határozott idejű szerződés), így viszont a második babára csak GYES-járt volna. Szóval a férjem igényelte a GYED-et, mivel ő max. GYED-et kap és mellette kapja a fizetését is.

Az hogy itt ki mond az ne érdekeljen, ha személyesen mondja ezt valaki, mondd azt hogy ne turkáljon a pénztárcátokban, amúgy meg nem kell tudnia senkinek, hogy ki milyen ellátást kap. Mi köze hozzá?

2017. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk is a férjem kapja, de még senkivel sem találkoztam, aki leszólt volna ez miatt. Nem értem miről beszélsz.
2017. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pl. erről beszélek, hogy egyesek szerint ez vérlázító hogy apa kapja

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2017. júl. 26. 15:05
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

A belnkelt kérdésnél sem az volt a gond hogy apuka kapja a gyedet, hanem hogy a kérdező és sokan mások huszonx éves létére kb 0 munkára vállalt gyereket és takarózik azzal hogy az anyagiakkal nincs gond és ezt meg azt letettÉK már az asztalra (a férje vagy a szülők maximum).


A kérd3sedre a válasz: én vártam vele, dolgoztam pár évet, jó csedet gyedet kapok és magam is el tudom tartani a gyereket ha beütne bármi. Addig védekeztem. A helyeeben is ezt tettem golba de mivel már terhes vagy késő. Emiatt nem vetetném el az tuti.

2017. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nekem sincs elég munkám a gyedhez...
2017. júl. 26. 15:14
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

De mi köze van ehhez bárkinek??? Tudod te miket fogsz még kapni a gyerek miatt?? Ha szoptatsz, az a baj. Ha nem, az a baj. Ha felváltva etetsz anyatejet és tápszert, akkor az. Ha babakocsizol, akkor majd azért szólnak meg, ha hordozol, akkor meg azért.

Mennyi munkaidőd van? Dolgozol most?

2017. júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!