Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállaljam vagy sem?

Bevállaljam vagy sem?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból teszem fel a kérdést, és mindenképpen a saját akaratomból fogok dönteni, de érdekel más kívülállók véleménye.

38 éves 2 gyerekes elvált anyuka vagyok. Több mint 2 éve van egy 8 évvel fiatalabb párom, eddig nem szeretett volna babát, de most beszélgettünk róla, és örülne neki, ha lenne egy közös is. Szereti a lányaimat, de talán most ért el arra a pontra, hogy saját gyereket szeretne. Azért nem hagyna el, mert egy fiatalabb nőtől szeretne gyereket, ebben biztos vagyok, mert eddig nem foglalkozott a gyerek témával, elutasította. Én sem akartam már többet bevállalni, de most dilemmázok. Talán 10 év múlva megbánom, hogy nem vállaltam be a 3. gyereket.Úgy érzem néha, hogy már nem tudnám végigcsinálni az első néhány évet. Látom a kisbabás szülőket, és egyáltalán nem hiányzik újra a sok pelusozás, sírás, hiszti, éjjeli szoptatás, stb..Most érzem legjobban magam a bőrömben, munkámban, gyerekeim is nagyobbacskák (8 és 12) már nem kell bébiszittelni őket. Én már nyűgösnek tartom újra átélni. Vagyha ott lesz velem, lehet hogy mégsem?

A kapcsolatunk jó, együtt élünk négyen már másfél éve, szeretjük egymást nagyon, de vannak vitáink is. Szóval ki mit tenne egy ilyen helyzetben?


2016. jan. 3. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy masfél éves kapcsolatra nem szülnék gyereket...főleg egy ennyivel fiatalabb férfinak....elég nagy a rizikó hogy ottmaradsz 3 gyerekkel, szerintem
2016. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy másfél éve éltek együtt...nem azóta vagytok együtt, de a több, mint két éves kapcsolatra sem szülnék, ha az nem legalább 3-4 évet akar jelenteni
2016. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy 3-4 évet nem akarok várni, mert a gyerekeim közt túl nagy lenne a korkülönbség, meg én 42-43 évesen már nem érzem úgy, hogy belekezdenék újból. Az a 4 év sokat számít egy 38 éves nőnek. 16 éves lenne a nagyobbik lányom..az túl sok
2016. jan. 3. 16:40
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 38 éves elvált,tapasztalt nőnek már nem kell 3-4 évet vállalnia hogy eldöntse mit akar.En is hasonló helyzetben voltam,csak mi kevesebb ideje voltunk együtt.Én bevállaltam.2 gyerekünk is született.

Mérlegelj szerintem,számolj minden eshetőséggel.

Az hogy az ember magára marad x gyerekkel,bármikor benne van a pakliban,sok sok éves kapcsolat után is.

2016. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3-4 évet várnia bocs....
2016. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves előző, szívemből szóltál. A volt férjemmel is simán bevállaltuk a másodikat egy nagy vita, majdnem válás után. Hát nem jött össze...A bátyámék fél év után vállalták az elsőt, 20 év korkülönbséggel(lány javára), azóta már a 2. is 1 éves. Semmire sincs garancia. Egy 5 éves kapcsolat után is dőlhet a bili.
2016. jan. 3. 17:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok,így igaz!

Probálj a szívedre és az eszedre is hallgatni.

Tapasztalt nő vagy nem egy tini!Úgyis erezni fogod mi a helyes!

2016. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem ki, hogy csak a mostani párod miatt vállalnád be a 3.at, nem a saját vágyaid miatt. Tehát ha a párod nem akarna, te nem erősködnél, hogy neked kell még egy gyerek. Így gondold át, hogy mi lesz ha egyedül maradsz 2 nagyobb gyerekkel, vagy egyedül maradsz két nagyobb gyerekkel és egy kisbabával, akit a párod szeretett volna igazán, akkor ugyan úgy helyt tudnál állni az életben? Ezt mérlegeld, szerintem te már nem szeretnél újra kismama lenni, különben nem tetted volna fel ezt a kérdést.
2016. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Sok igazság van abban amit írtál. Viszont azt érzem, hogy később fogom bánni, ha most nem vállalok be egy 3. gyereket. Mindig nagy családra vágytam, 3 gyerekkel. Miután elváltam, úgy éreztem, hogy több nem is lesz, főleg a korom miatt is meg a bizonytalan jövő miatt is. De mégis valami azt súgja, hogy vállaljam be...
2016. jan. 3. 19:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 1,5 év nem olyan kevés a gyerekvàlaláshoz,egy kapcsolat akkoris tönkre mehet ha a pár 4_5 év után vállal gyereket.Nincs garancia semmire,de mivel idösbb vagy ezért megkéne adnod neki a lehetöséget arra hogy ő is apa legyen,de ez csak 1 vélemèny.
2016. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!