Maradhatok otthon?

Figyelt kérdés
2 évesen megy a lányom bölcsibe,utána maradhatok otthon vagy mennem kell vissza dolgozni?GYED-et kapom tovább...?Hogy működnek ezek a dolgok?
2017. júl. 26. 16:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
10%
Mert a saját kényelmed érdekében lepasszolod a gyerekedet...szegény kislány
2017. júl. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
24%
2 éves gyerek nem 2 hónapos. Enbyi idősen legkésöbb bölcsibe kéne adni. A gyerek szempontjából az az ideális ha 1,5-2 évesen közösségbe kerül.
2017. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó, erről mutatnál tanulmányt?


Ugyanis a gyerek 3 éves koráig az elsődleges szociális színtér a család. Azt a másfél 2 éves korában bölcsibe adást azok hangoztatják akiknek már kényelmetlen a gyerekkel foglalkozni otthon, mint a kérdezőnek, és inkább pihennek, nem foglalkozva a gyerek érdekével.


Egy ilyen idős kicsinek még bőven elég az a gyerektársaság amivel a játszótéren találkozik.

2017. júl. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

A bölcsőde és a gyed nem függ össze. Angyerek mehet bölcsődébe, anya kapja tovabbra is a gyedet vagy a gyest. A bölcsőde tilalom arra vonatkozik, amikor a nagyszülő van gyesen.

A 2. életévét betöltő gyerek után viszont nem jár gyed, csak gyes.

Tehat: mehet a gyerek bölcsibe, te pedig maradhatsz otthon, gyesen

2017. júl. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
13%

13!


Nem kell tanulmány. Ha igazad lenne, a nyugati világ összes gyereke érzelmileg sérült lenne, hiszen ott nem szokás ilyen sokáig otthon lenni a gyerekkel. De amúgy meg nem mindegy neked, hogy a másik szülő hogy neveli a sajat gyereket ? A tied maradjon otthon veled 3 évig, ha neked az a jó, a másik meg majd beadja bölcsibe amikor neki jo

2017. júl. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
37%
Sok baromságról van tanulnány. A szakemberek neg mást mondanak. Nem 1 nem 2 bölcsödei gondozónővel, iskolai tanárral beszéltem erről. Általában azokkal a gyerekekkel van több gond később (felső és gimi) akiket otthon tartottak, mert 1,5-2 évesen kimarad a legfontosabb szocialozációs szakasz.
2017. júl. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
39%
Kinek mi köze hozzá, hogy ha a kérdező még otthon szeretne maradni kicsit? Ki ismeri az életét ennyire, hogy emiatt pálcát tör felette.
2017. júl. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem senki nem mondta hogy baja lesz a 1,5 évesnek a bölcsitől, de az a duma hogy IDEJE BEADNI, meg hogy a lehető legjobb neki..hááát, azért ez kicsit erős.
2017. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
71%

Ez, hogy ideje bölcsibe adni, ez oltári nagy butaság. Hét évet dolgoztam magánbölcsiben, és otthon lévő anyukának mindig azt tanácsoltuk, hogy heti 2 napra adja be, így van ideje pihenni, ügyet intézni, de sok időt töltenek így is együtt. Ez bőven elég akkor is, ha a gyerek társaságra vágyik, ennél többet ugyanis NEM igényel. A bölcsi nem ördögtől való, legtöbbször muszáj is, de ettől ne állítsuk be úgy, hogy KELL, meg IDEJE van, mert ez hatalmas tévedés!


Kérdező, én megértem, hogy pihenni szeretnél, nem vagy ettől rossz ember. Viszont buzdítanálak arra, hogy ne legyen bent minden nap a gyerkőc, csak 1-2 napot, és akkor az egy járható arany középút.

2017. júl. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Én 3 gyerek mellett dolgozok (7, 6, 3 évesek). Még élek, egyik sem járt bölcsibe, a legkisebb most kezdi az ovit és már 2 éves kora előtt pár hónappal visszamentem dolgozni. Bölcsibe így sem került be, várólistán voltunk, mert a körzetünkben nincs bölcsi, így nem élveztem előnyt nagycsaládosként sem. Természetesen önkormányzati bölcsiről van szó. Magánba meg minek adjam, ha a fizum több mint fele elmegy rá. Igaz, részmunkaidőben dolgozok, kereskedelemben, de nem pihentem munka előtt, ráadásul decemberben a nagy hajrában mentem vissza dolgozni. Én csak annyit írok most is, mint korábban amit jól lepontoztak (gondolom kik), hogy magánbölcsibe v. csanába add be, ha túljelentkezés van önkormányzati bölcsibe. A te gyereked helyére bekerülhet egy dolgozó szülőpáros gyereke, akiknek nagyon fontos lenne a hely, míg te csak pihengetni szeretnél 1 évet munka előtt!! Gyed nem jár, ha nem dolgozol és úgy adod bölcsibe a gyereket, de gyes igen, az jár, akkor is, ha nem dolgozol és bölcsiben van a gyerek!
2017. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!