Marina15 kérdése:

Jelenleg gyeden vagyok a kisfiammal aki októberben tölti be a 2 évet. Most derült ki hogy várandós vagyok a második babával. Nem tudom hogy a gyed, majd a gyes alatt lehetek -e táppénzen is a várandosságom alatt?

Figyelt kérdés
Gyed,gyes,táppénz

2017. szept. 4. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
gyed/gyes és táppénz egy időben nem lehet, egyszerre csak egy ellátás jár. vagy ez, vagy az.
2017. szept. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Ha gyeden, utána gyesen vagy, akkor mégis hogy járna táppénz ?

A táppénz annak jár, aki keresőképtelen. De ha te gyesen vagy akkor eleve nem dolgozol.

2017. szept. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Lehetsz, de ahhoz papíron vissza kell menned dolgozni.

Szóval bejelented, hogy újra dolgoznál, majd viszed a táppénzes papírt.

Nem tudom, milyen viszonyban vagy a munkáltatóddal és mekkora cég, de azért szólj, hogy fizikailag nem fogsz dolgozni, csak papíron. Nehogy az legyen, hogy aki helyettesít, azt elküldik, aztán te sem mész dolgozni.

2017. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
De lehetsz. Kérni kell a fizetés nélküli szabadság megszüntetését és egyben a gyed extrát. Én is gyed alatt lettem terhes, táppénzen vagyok a veszélyeztetett ikerterhességre tekintettel, de ugyanúgy kapom az első gyerekre a gyedet. Két ellást párhuzamosan, igen. Ennek az az oka, hogy a táppénz (majd később a csed, gyed) kivételt képez a gyedjogosultságot megszüntető ellátások között.
2017. szept. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Írsz egy levelet a munkáltatódnak, hogy kéred a fizetés nélküli szabadságod megszüntetését (most azon vagy hivatalosan), és bejelented ebben a levélben, hogy várandós vagy újra. (Így védve vagy a kirúgástól). A munkáltatódnak 30 napja van válaszolni, tehát a levélben a feladástól számítva 30 nappal későbbi dátumot írsz, amikortól szeretnél "visszamenni".Van ugye felhalmozott szabid, ebből 7 nappal rendelkezel te a törvény szerint. Rögtön az első napokra szabit kérsz. És 1-2 nap szabi után kiíratod magad a dokiddal 9-es kóddal. Ezzel a pár nap szabival visszakerülsz aktív állományba, és mehetsz táppénzre. Azt hogy táppénzre készülsz, NE írd bele a levélbe!Két buktató lehet: ha elmegy a baba, és te szeretnél visszamenni fizetés nélküli szabira, mivel már nem leszel védett, ha olyan a munkáltató 15 napja van elbocsátani téged. Nem tudom nálatok milyen a helyzet, de pl. az én cégem, ha ilyet megcsinálok, gyed/gyes után tuti nem vesz vissza dolgozni, szóval mérlegelni kell, hogy vissza akarsz-e később menni. Van a facebookon TB kisokos kismamáknak csoport, és ott szakértők segítenek. De a lényeg ez, amit leírtam.
2017. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

És miért lettünk lepontozva?????? A valóságot írtam le, kellett volna csatolnom bérjegyzéket, hogy egyszerre kapom a kettőt? Idióta lepontozók, de nagy a sötétség, meg az irigység...

#4

2017. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :-)

Ahogy olvasgattam én is azt láttam hogy lehetek táppénzen is.Mivel egy hónap múlva lejár a gyedem azt megvárom..utánna kérném ki a szabikat ,van bent 32 napom,aztán kérném magam táppénzre és igényleném az első gyerekre a Gyest...

Akkor így megoldható igaz?

A munkáltatom szerencsére rugalmas és rendes,a könyvelőnkkel már beszéltem és ő is azt mondta hogy vissza kell kérnem magam dolgozni és a szabikat vegyem ki először!

A második gyerek Csed-ét majd Gyed-ét így a táppénzböl számolják majd ki?

2017. szept. 4. 15:48
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Táppénz nem lehet ellátás alapja.

A szerződés szerinti béredből számolnak, vagy az előző ellátás alapjából. Amelyik a kedvezőbb, azt kapod majd.

2017. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
De felesleges kivenned az összes szabid, jól jön az még, ha a kicsit kell beszoktatni bölcsibe/oviba. 2 nap szabi, max. 1 hét bőven elég.Ha a nagyobbik 4. szülinapjáig születik tesó, él egy kedvezményszabály. Vagy ugyanazt a pénzt kapod, mint a nagyra vagy ha visszamennél dolgozni (de te nem fogsz), amelyik számítással több a jelenlegi törvények szerint.Te kérdezted nemrég, hogy érdemes megvárni-e a 12. hetet?
2017. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem én írtam,de gondolom nem kell megvárni a 12 hetet csak az már biztosabb..

Most megnyugtatatok! :-)

Borzasztó mennyit kell matekozni ,meg utánna járni hogy milyen lehetőségek vannak és hogy járok jobban.

Mert hát egy gyerek is sok pénzben van nemhogy kettő meg hát a számlák....:-\ Így oda kell figyelni!

Akkor még így is hogy táppénzen leszek ha minden igaz ugyan azt a gyedet kapom a másik baba után is mint az elsőre..

Nem kapok rossz gyedet így még jobban foglalkoztat hogy miből számolják ki..

2017. szept. 4. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!