Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1 év munkaviszony szükséges a...

1 év munkaviszony szükséges a GYED-hez vagy pontosan a 365 ledolgozott nap?

Figyelt kérdés
És ha jelenleg gyesen vagyok de nemsokára mellette meg lesz az 1 éves munkaviszonyom de közben megint babát várok és rá igényelném a GYED-et akkor a nagyobbik gyerekre is átválthatok GYES-ről a GYED-re?
2017. okt. 11. 00:59
 1/6 A kérdező kommentje:
És ha régebben csak 2 órával voltam bejelentve 2 hónapig azt is figyelembe veszik a GYED-nél?
2017. okt. 11. 01:01
 2/6 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A gyermek születése ELŐTTI 2 évben kell a 365 nap ÉS a szülés napján meglévő jogviszony(munkahely).

Ha a szülés napján lesz munkád,akkor a kicsire járni fog.A nagyra ugyan úgy csak gyes.

2017. okt. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a 2-es írja. A szülést megelőző 2 évben kell összesen 365 nap (nem fontos, hogy 1 helyről és hogy egybefüggő legyen). A 2 órás bejelentés is ugyanúgy jogviszony, tehát beleszámít.


Minden gyerekre azt lehet igényelni, amire a születése napján jogosult vagy. Tehát a nagynál nem válthatsz gyedre, hisz nem voltál rá jogosult amikor született. Viszont kaphatod egyszerre a nagyra a gyest, a kicsire meg a csedet, majd gyedet.

2017. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos szerintem 365 nap nem lesz meg :( Hiába lesz 1 éves papírom :( Nem dolgozunk minden nap 1 évben :( Előtte meg a babával voltam itthon. Előtte meg szintén kicsivel voltam. Mert 2 van és a 3.-at várom most. :(
2017. okt. 11. 15:53
 5/6 anonim ***** válasza:

A 365 nap JOGVISZONY az nem 365 MUNKANAP. Ne keverd a kettőt.

Amikor nem dolgozol, akkor ki vagy jelentve??? NA érted már??? AMikor él a munkaviszonyod, azok a napok számítanak. A hétvége is, meg az ünnepnap is.

2017. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaaa én ezt nem tudtam! :) Sosem értettem az ilyen dolgozhoz! Köszi!!! :)
2017. okt. 11. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!