Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi munkaviszony szükséges...

Mennyi munkaviszony szükséges a GYEDhez, ha egyetemre járok?

Figyelt kérdés
Januárban fog megszületni, eddig csak diákmukáim voltak az egyetem mellett, ha sikerül valahogy munkát szereznem, fél év munka elég az eddigi 3 év egyetem mellé a gyedhez?
2014. jún. 11. 07:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem vagyok nagyon otthon a témában,de szerintem gyedre jogosult leszel. nem a munkaviszony miatt,mert fél év nem elég, 365 biztosított nap kel az elmúlt 2 évben. hanem az egyetem miatt viszont fogod kapni.
2014. jún. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy egyetem mellett is kell valamennyi munkaviszony, csak lehet kevesebb, mint általában. Próbáltam utána nézni, de bevallom, mindig belekeveredek, hogy hogy is van. De köszönöm a válaszod, azért még megvárom, más hogy tudja.
2014. jún. 11. 07:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (bár szintén nem vagyok szakértő, csak segíteni szeretnék), hogy felébe számolják be, 180 vagy 185 napnak az egyetemet.
2014. jún. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tavaly, mikor szocpol szakon vegeztem meg ugy volt, hogy feleben szamoltak az egyetemet, a masik fele munkaviszonybol kellett, de nezz utana, hogy nem valtoztattak-e.
2014. jún. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na, rakerestem neked, ugy latom, hogy valtoztattak azota:

A felsőoktatási intézményben tanulókra vonatkozó szabályok


Gyermekgondozási díjra jogosult az a szülő nő is, aki az alábbi feltételek mindegyikének megfelel:


- a fent említett szabályok (munkarol szolo volt elötte) alapján(biztosítási jogviszony fennállása, előzetes 365 nap biztosítási idő igazolása) gyermekgondozási díjra nem jogosult,


-a gyermeke születését megelőző két éven belül államilag elismert felsőoktatási intézményben magyar nyelvű nappali képzésben legalább két félév aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, azzal, hogy egy félévre csak egy aktív hallgatói jogviszony vehető figyelembe, ( két aktív félév megállapításához a gyermek születését megelőző két éven belüli aktív félévekben összesen 300 naptári napi hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni)


-a gyermeke a fenti hallgatói jogviszony fennállása alatt vagy a hallgatói jogviszony szünetelését, illetve megszűnését követő 1 éven belül születik,


- a gyermeket saját háztartásában neveli,


- magyar állampolgár vagy másik EGT tagállam állampolgára, és


- a szülés időpontjában rendelkezik magyarországi bejelentett lakóhellyel.


Mennyi a felsőoktatásban részt vevő szülő részére megállapított gyermekgondozási díj havi összege?


- A felsőfokú alapképzésben, felsőfokú szakképzésben vagy felsőoktatási szakképzésben, valamint a szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes kötelező legkisebb munkabér (2014-ben 101.500 Ft),


- A mesterképzésben, egységes, osztatlan képzésben vagy doktori képzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes garantált bérminimum 70 százaléka (2014-ben 82.600 Ft).

2014. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoval nem felesben van, 300 nap kell hozza aktiv hallgatoi jogviszonnyal, na ez nekem is uj:)
2014. jún. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Diplomás gyed mindképp jár ha van 2 féléved szülés előtt.

Gyed exrtával együtt 2014 jan 1-jén vezették be.

2014. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

régen valóban a fele kellett legyen, most a gyed extrában az is benne van, hogy 2 befejezett szemeszter után jár a gyed neked is :)


jó babázást (irigy vagyok) :)

2014. jún. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, tényleg nem tudtam, hogy így van :)

és köszönöm a jó kívánságot is :)

2014. jún. 11. 11:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, mindez akkor igaz, ha nappalis vagy és nem levelezős.
2014. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!