GYED, vagy táppénz?

Figyelt kérdés

Ha elmúltam 40 éves, és gyermeket várok, szülés előtt táppénzt kapok, vagy valamilyen más ellátást.

A GYED-re egyébként jogosult vagyok.


2017. okt. 13. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyed csak szülés utàn van.

Most tàppénzre mehetsz, szülés előtt 28 nsppal csedet igényelhetsz, majd ha az lejàr akkor gyedet.


Mindezek mellett a magzat 91 napos koràtól a csalàdi adókedvezményt.

2017. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt nem jár semmi. Amennyiben veszélyeztetett terhes vagy, akkor tudsz táppénzre menni (de ez jóval kevesebb, mint a fizetés).


Szülés előtt 28 nappal (a kiírthoz képest) igényelheted legkorábban a Csedet - ha jogosult vagy rá. Ez 168 napig jár, utána gyedet igényelhetsz.

És még adókedvezményt lehet igénybe venni a magzat 91 napos korától.


Semmi nincs másképp 40 éves kor felett, pont ugyanaz illet meg, mint egy 20 éves kismamát.

2017. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kortól függetlenül veszélyeztetett terhesség esetén lehet elmenni táppénzre, ezt a nőgyógyász tudja javasolni.

CSED-et a szülés várható időpontja előtt 28 nappal hamarabb lehet igényelni vagy a szülés napjától. Ez 24 hétig jár, utána a gyermek 2 éves koráig kapsz GYED-et.

GYES a gyermek 3 éves koráig jár, ikrek esetén a tankötelessé válás évének végéig, tartós betegség esetén 10 éves korig.

2017. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhes vagyok.
2017. okt. 13. 12:58
 5/6 anonim ***** válasza:

A korod nem lényeges, de az elején is leírhattad volna, hogy ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor mi jár?


Megkíméltél volna minket egy kis gépeléstől.


SZóval ilyenkor táppénz jár, majd eldöntheted, hogy kéred-e előbb a csedet (28 nappal), vagy táppénzen maradsz szülésig, és szülés napjától kéred a csedet.

2017. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jól van, jól van, bocsi kifelejtettem.

Nem kell egyből leharapni a fejem.

Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 13. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!