Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján számolnak majd?

Mi alapján számolnak majd?

Figyelt kérdés
Idén március 17en megszűnt a 12 éves munkaviszonyom. 3 hónap munkanélküli után július 1-tol új munkahelyem van, viszont ebben a hónapban terhes lettem. Ha november 1-tol elmegyek táppénzre, mi alapján számolják majd a juttatásokat? Igaz az h csak a júliusi bérem alapján számolódik minden??

2017. okt. 24. 00:05
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Táppénzen csak addig lehetsz amennyit,ezen a helyen dolgoztál.

2017. okt. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Álommunkaerő vagy...
2017. okt. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha november 1-el elmész tàppénzre csak 4 hónapot lehetsz tàppénzen, mivel a mostani és előző munkahelyed között több mint 30 nap megszakítàs van. Utàna hogy tervezed? Munkanélküli tàmogatàst kaptàl? Ha igen meddig?
2017. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alap kérdésre válaszolva. Igen csak az új munkahelyeden elért jövedelem fog számítani. Amit az előttem lévők felhoztak tp nem egészen így van, mert a járaďékon töltött nap is teljes biztosítási időszaknak számít. Tehát itt igazából az a kérdés, hogy pontosan mikortól meddig kaptad a járadékot (feltételezve, hogy március 18-tól igényelted június 15ig kaptad és júl.1én már el is kezdtél dolgozni, így nincs több, mint 30 napos megszakításod a biztosítottságban így nov 1től simán lehetsz táppénzen a szülésig ill. max 1 évig)
2017. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen munkanélküli támogatást kaptam 3 hónapon keresztül. Nem volt 30 nap megszakításom csak kb. 1 hét. Csak számomra megdöbbentő h több mint 10 évig több, mint bruttó 300e ft fölötti fizetésem volt, és most mégis ez alapján az 1 hónap alapján számolnak amikor minimálbérre voltam bejelentve.
2017. okt. 24. 14:51
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!

Igen az vagyok! 12 év után rajtam kívülálló ok miatt szűnt meg a munkahelyem és mivel már ekkor is terveztük a babát nem akartam egy új munkáltatót megszivatni azzal h néhány hónap múlva lelépek ezért bejelentettük magam a saját vállalkozásunkba, mert fontosabb volt a baba, mint h egy új helyen kezdjék dolgozni 1-2 évet... de köszönöm a hozzáállást:(

2017. okt. 24. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Azt nem irtad hogy saját cégbe vagy bejelentve, az egész más, meg az is ha odamész dolgozni egy céghez majd 1-2 hónapon belül teherbe esel. A mostani válaszod alapján ezt te is igy gondolod azért csináltátok igy. De a kérdesedben erről nem volt szó.


Sajnos ez igy van, már évek óta csk a jelenlegi jogviszonyban elért bruttó jövedelem számit, az előtte lévő nem. A könyvelőtóknek ezt mondania kellett volna.

2017. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!