Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hallgatói gyed mellett kaphato...

Hallgatói gyed mellett kaphatok csed-et?

Figyelt kérdés

Másfél hónap múlva születik a kislányom. Diplomás gyedre leszek jogosult a szülés napjától kezdve, mert nappali tagozatos doktori iskolában. A hallgató jogviszonyom mellett viszont 3 éve 4órás részmunakidős munkát végzek. Ebből adódóan kaphatok csed-et is a diplomás gyed mellé?

Köszönöm a válaszokat.



2017. okt. 30. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Vagy vagy.
2017. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem leszel jogosult diplomàs gyedre, ha van biztosítási jogviszonyod. A részmunkaidős jövedelemből fognak számolni (feltéve, hogy munkavisuony, nem iskolaszöv).
2017. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kérdező vagyok:

Na ne már... azért lehet kizárólag (és maximum) 4 órás munkaviszonyom, mert egyetemi hallgató vagyok (doktori előtt 8 órai bejelentett munkaviszonyom volt) A főstátuszom a nappali tagozatos tanuló. A dzabályok betartása miatt még én járnék rosszabbul, hogy nem jár a dipl. gyed??? Ezen azért meglepődnék...

2017. okt. 31. 07:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor bizony meg fogsz lepődni:

"A diplomás gyed-re akkor jogosult a szülő nő, ha az alábbi 1)-6) pontokban felsorolt együttes feltételeknek megfelel:

az Ebtv. 42/A. § alapján gyermekgondozási díjra nem jogosult, (például, mert nem biztosított, vagy biztosított, de a biztosítási jogviszonya alapján nem jogosult a gyermekgondozási díjra, mert a szülést megelőző 2 éven belül nem rendelkezik legalább 365 napi előzetes biztosítási idővel),"


Két ugyanolyan típusú ellátást pedig nem kaphatsz ugyanarra a gyerekre egyszerre (csedet és gyedet is ugyanakkor)

2017. okt. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

azért lehet kizárólag (és maximum) 4 órás munkaviszonyom, mert egyetemi hallgató vagyok


Ilyen előírás nincs, én egyetem mellett voltam 8 órás munkaviszonyban.

2017. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De van, legalábbis a PTE Doktori Iskolájában van. Nappali tagozatos doktoranduszi státusz mellett 8 órás munkaviszonyom nem lehet...
2017. okt. 31. 16:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Jobbat nem tudok, beszéld meg a munkahelyeddel, hogy arra a napra, amikortól megigényled a gyedet, fizetés nélküli szabit kérsz.

Így ott szünetel a biztosítási jogviszonyod, abból nem leszel jogosult pénzbeli ellátásra, tehát a diplomás gyed jár majd.

2017. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 31. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!