Hogy kaphatnék magasabb összegű ellátást második gyermekvállalás esetén?

Figyelt kérdés
Gyesen vagyok és szeretnénk tesót, de ez alatt a 2 év alatt nagyot emelkedett a fizum. Ha terhes leszek és megszüntetem a fizetés nélküli szabimat és kérem a szabik kiadását, majd elmegyek 1 nap szabira és utána terhes táppénzre, akkor már a nagyobb összeg után fog járni az ellátás?Ha nem, akkor csak akkor kapok az emelkedett fizu után ellátást ha visszamegyek dolgozni? Vagy van más megoldás?(Több éve vagyok ennél a cégnél).2018 októberében lesz 3 éves a kisfiam nem dolgozom, itthon vagyok vele.
2018. jan. 8. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell visszamenned dolgozni, mert van kedvezményszabály.

SZóval kiszámolják az előző ellátásod alapja szerint, meg a mostani szerződés szerinti béred szerint, és amelyik a több, azt fogd kapni.

Tehát menj szabira, majd táppénzre nyugodtan.

2018. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyire emelték fel a fizud? Az első jót irt, annyi kiegészítéssel hogy ha meghaladja a szerződés szerinti béred a minimálbér kétszeresét, akkor csak akkor számolnak belőle ha van 120 bérezett napod. Azaz ha nincs meg 120 nap akkor maximum a minimálb3r kétszerese az alap, akkor os ha magasabb a szerződés szerinti béred.
2018. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
210000 bruttó
2018. márc. 21. 07:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor felesleges visszamenned többre, mert igy is a szerződès szerinti bèred lesz az alap
2018. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!