Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mennyivel emelkedik a...

Gyes mennyivel emelkedik a munkaviszony függvényében, mi lenne a megoldás az én esetemben?

Figyelt kérdés

Kérek szépen mindenkit, hogy ócsárolás ne legyen köztünk, kialakult egy nehéz helyzet és erre szeretnék megoldást. A gúnyolódást ne ezen a platformon tegyétek legyetek szívesek.


A történetem: Külföldön éltem 5 évig zöld kártya nélkül, tehát nem tudok elszámolni az ottani munkaviszonyomról. Haza költözten, elhelyezkedtem közigazgatásban, de kevés összegért vidéken, így elköltöztem a fővárosba. Találtam itt is munkát, de elkezdtem egy iskolát(levelező) amit még külföldön kezdtem el és nagy álmom hogy el is végezzem amihez kötelező 4 hónapos szakmai gyakorlatot kell teljeseítenem. A munkám és a tanult szakma nem kompatibilis egymással, ezért kénytelen voltam kilépni a munkahelyemről,mert nem tudtam máshogy letölteni a gyakorlatot. Utána nem mindjárt tudtam elkezdeni a gyakorlatot betegség miatt sajnos. Most jelenleg nulla összegért napi 8 órában már szakmai gyakorlaton tevékenykedek. Az utóbbi 4 hónapban gyakorlatilag nincs keresetem. Viszont kiderült hogy teherbeestem. Úgy terveztem,hogy a szakmai gyakorlat után már mindjárt el fogok helyezkedni. Így viszont minden borult. Csak a minimális gyest kapnám, ugye?

Az lehetséges, hogy elhelyezkedem minél hamarabb valahol és olyan 7 hónapig kb. dolgozom, hogy legalább magasabb legyen a gyes összege? Nem ideális a helyzet, meg kissé el is ítélendő úgy vélem, de ez itt a túlélés területe is evolúciós szempontból is. Egyébként jó a viszonyom a párommal, de nyilvánm anyagilag nem vagyunk topon.



2018. ápr. 1. 11:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"egy évben meg ugye 365 napot senki sem dolgozik"


Nem 365 napot kell dolgozni, hanem 365 napi biztosítási jogviszonnyal kell rendelkezni. Aki pedig folyamatosan dolgozik, az bizony 1 évben pont 365 napit szerez, mivel akkor is fennáll a munkaviszonya, ha pl.: hétvégén nem dolgozik.


A fizetés nélküli szakmai gyakorlat egyébként nem számít biztosítási jogviszonynak.

2018. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
ha férjed dolgozik akkor ő igényelhet gyed extrát is. és akkor mégis több a pénz mint a gyes
2018. ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!