Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4hónapja vagyok munkanélküli,...

4hónapja vagyok munkanélküli, azóta sem a TB-t nem tudom fizetni se munkahelyet nem tudok találni. Örömhír, hogy teherbe estem de nem tudom ilyenkor mi jár, vagy mi nem. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nyilván nagyon örülünk a picinek, de nem tudom mit csináljak.

2018. ápr. 7. 17:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Bőven van időd bejelentkezni a NAV-hoz és elkezdeni fizetni a havi járulékot, megspékelve az elmaradt összeggel. Vagy továbbra sem tervezed fizetni? Akkor járni fog egy szép levél a NAV-tól, hogy fizesd ki az elmaradt biztosítási díjat.
2018. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
87%
Te konkrétan hülye vagy, 10. Azért vallaltak be gyereket, mert kell a gyed ? Tisztában vagy vele, higy 1, csak akkor jár, ha van elegendő munkaviszony, 2, kevesebb, mint a fizetés, 3, egy gyerek többé kerül, mint amennyi az átlag gyed?
2018. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a párja még nem is tud róla, hogy jön a baba. Ezért fogalmaz így a kérdező. Talán nem is élnek együtt, ezért sem tud a párja arról, hogy az utóbbi hónapokban nem fizette a kérdező a TB-t.
2018. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tanácsot kérsz? Mivel kapcsolatban? Mi az, hogy nem tudod, hogy mit csinálj?
2018. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%

Akkor is fizetni kell a TB-t. Ha találtál volna munkahelyet, akkor is ki kell fizetni azokra a hónapokra, amíg nem volt rendezve.

Szülésig kb semmi. Ha házasok vagytok, akkor a magzat 91 napos korától a férjednek adókedvezmény (kemény 10 ezer havonta) ha nem, akkor csak szülés utáni adóbevallásban tudja a párod visszaigényelni egy összegben.

A TB-t meg rendezzétek, mert mínél tovább húzod, annál többet kell egy összegben fizetni majd. Ellátni éppen ellátnak de jelentik a NAV felé, hogy piros a taj számod, és kapod a csekket az elmaradt hónapokról.

2018. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
24%

Nem csak az elmaradt hónapokat kell fizetni. TB nélkül a terhesgondozás és a szülés költségeit is bevasalják. Ez akkor is horribilis összeg, ha nincs semmi gond.

De ha rosszul tudom, akkor bocs, majd valaki kijavít.

2018. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

16.

Ne írjál már badarságot, semmit nem vasalnak be. Kezd el fizetni a Tb-t. Gyest és családit fogsz kapni és szülés után biztosított leszel. Ha véletlenül nem tudnád fizetni, akkor se vasalják be a szülést, hanem az elmaradt havi Tb járulékot kérik majd.

2018. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem vagyok hülye, kikérem magamnak. Igenis azt mondták, kell a 2. gyerek mert kell a gyed. Hát legyenek boldogak a gyeddel.
2018. ápr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Mégegyszer; a gyed kevesebb, mint a fizetés - konkrétan a 70%. Tehát eleve 30% mínusszal jár egy gyerek vállalása. Plusz egy gyerek ennél jóval többé keruil.
2018. ápr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez am az oromhir...😏
2018. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!