Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ti hogy jöttük ki a GYED...

Ti hogy jöttük ki a GYED alatt anyagilag? Mennyi a havi költésetek (rezsi nélkül) hogyan tudtok megélni, jól háztartást tervezni? Praktikák?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem mióta itthon vagyok, hogy egyszerűen nem tudjuk beosztani ami van, egyszerűen nem elég. Pedig nem érzem, hogy luxus dolgokat vennék. És még ígysem a legalacsonyabb a jövedelmünk...

2018. máj. 7. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a gyed nagyon kevés, még akkor is, ha max gyed. Nyilván akinek a fizuja sem volt több, annak nem okoz gondot, de egyébként nehéz úgy megélni mondjuk harmadannyi pénzből, ha nem vagy felkészülve rá.

Praktikák? Érdemes félretenni már a tervezés időszakában. Apuka vállalhat másodállást, ha bírja. Előre kell tervezni a menüket, több napra főzni. Nem szabad gyakran járni a boltba, mert ilyenkor sok olyat is megveszel, ami nem is kellene. Takarításhoz használj házi módszereket. Menjetek ingyenes programokra, hanyagoljátok a fizetőst. Vegyél használtan játékot, ruhát.

2018. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 babyboom567 ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!

Mi a borítékos módszert használjuk.

Mindegyik borítékra rá van írva,mire tettük oda a pénzt.

ilyen borítékaink vannak:

Lakbér-x forint(fix kiadás)

rezsi-x forint(fix kiadás)

Kaja-x forint(ez változó)

Gyerek-x forint(ez nekünk mindig 30000,amiből 20000 megy egészségpénztári kártyára,abból megy a pelus tápszer,a maradék 10000 meg ruha játék,játszóház,zenebölcsi,ilyesmi,DE mivel nem kell mindig pl ruha cipő,lehet marad ebből köv.hónapra)

Biztosítások-x forint(van amit negyedévente kell fizetni2600ft,annak is van borítéka és minden hónapban berakom a 867 forintot,és nem egy összegbe kell kifizetni)

ltp-x forint(fix kiadás)

telefon -x forint(2500-4000kb)

internet-x forint(fix kiadás)

bérlet-x forint(fix kiadás)

EGYÉB-ide mindig 15000 írok/teszek,ebből vesszük pl a wc papírt ,sampon ilyesmi vagy egyéb kis összegű dolgot

otp-x forint ez a megtakarítás megy bankba

hobbi-20000 kettőnknek(ez mindig elfogy :))

gyógyszerek(allergiásak vagyunk)-x forint(fix kiadás)

És minden hónap elején,vagy előző hónapban összeírjuk ,hogy milyen nagyobb értékű dolgot akarunk venni(pl most vettünk cipőt mindenkinek, meg kell fürdőruha,)

2018. máj. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Terhesség előtt kb az én fizum eltudtuk tenni megtakarításnak.Táppénzen voltam már amikor férjemét megemelték,igy még mindig jók voltunk,csed több volt mint a táppénz,még mindig el tudtuk tenni majdnem mindet pedig magándoki stb.(babacuccolból viszint használtan vettünk rengeteg mindent). Gyed már jóval kevesebb hiába max,annyi hogy amennyivel többet kell költeni a lányunkra azt máshol nem költjük el,mert vele esélytelen annyit utazgatni (na nem mentünk előtte se túl messze de 1-1 hosszúhétvége 50-60ezer),magamnak se veszek annyi ruhát ilyenek. De még mindkg nem kell a tartalékhoz nyúlni,változó mértékben de sikerül félretenni is.
2018. máj. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Mi havi 1x nagybevasarolunk.

Ez olyan 80-100 ezer/ho.ebben minden tartos dolog benne van.a fagyasztot telipakolom hussal,zoldsegekkel.csinalok gombakremet az is fagyasztos.

Igy a honap tobbi napjan csak pekarut kell vennem boltban.neha par aprosagot meg,ami esetleg elfogyott,vagy veletlenul kimaradt.

Altalaban gyerek nelkul megyek boltba,igy tuti nem vetetnek semmit :)

Ruhat,cipot nem a legdragabbat vesszuk,altalaban kozep kategoriat.a gyerek ugy is elkoptatja,kinovi hamar.egyedul a kicsinek veszunk szupinaltat,azon nem sporolok.de ez kell,nem valasztas kerdese.

Viszont jatszon ezt is lecserelem egy olcsobb kondira.annak kopjon az orra.

Mivel van ket nagyobb gyerkoc,es mi is szeretunk ropogtatni estenkent,igy ilyesmiket is veszunk a nagybevasarlason es azt beosztjuk.metroban szoktunk aros krekert,mogyis kukacot venni.es jegkremet tolcserrel.igy a fagyizas sem kerul alkalmankent 2000-2500 ft ba.

Sokszor en sutok csigat,batyut reggelire,vacsira.pizzat is inkabb sutok en.ezek plusz kozos programok is,a nagyok szeretnek segiteni.

Nincs hitelunk,lakbert sem kell fizetnunk mivel sajat lakas.igy eleg sokat felre is tudunk tenni.

Epp tegnap foglaltam szallast nyaralasra,sztem sikerult nagyon jo aron talalnom.4 ejszaka reggelivel,h.szoboszlon 58.000ft otunknek.szepkartyabol megyunk,a maradek boven fedezi a tobbi etkezesunket is.ezen kivul meg parszor elmegyunk a balcsira is 1-1 napra.

Sosem koltunk esz nelkul.mindent megbeszelunk.en mar csak gyest kapok,de igy is jol kijovunk.igazabol az en penzemhez nem is nyulunk(kapok 2 gyerekre gyerektartast is)

En mondjuk nem is vagyok vasarlos tipus.kifejezetten utalok vasarolni.

Ha el is megyek,egyszeruen nem tudok tobb ezret kiadni egy polora pl.

Legutobb a kikk-ben vettem magamnak par felsot,800-900 ft kozott/db.hetkoznapra,jatszora,suliba menni pont jok.van par szebb darab,de azokat evente parszor hordom csak.

A gyerekeknek is sokszor vasarolok kikkben,takkoban,pepcoban,tescoban.egy idenynel tobbet ugysem hordja,mert kinovi.

Plusz a tescos bevasarlast igyekszem ugy idoziteni,hogy legyen hatlapkupon.10%azert megiscsak szamit egy 50-60 ezres bevasarlasnal.

Fozni mindig 2 napra fozok.fagyaszthatot neha dupla adagot,es fagyasztok le.igy ha suru napunk van,vagy barmi mas miatt nem tudok fozni sem kell rendelni,csak kivenni a fagyasztobol.

2018. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy ahogy valaki írta. Előtte tettünk félre, és veszegetünk ki belőle. Mi sem költünk luxusra, én magamra szinte semmit, az alap tusfürdőn-fogkrémen kívül. Mégsem elég.
2018. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy baba van, lakashitelt fizetünk, az annyi mint a gyedem a többi a párom fizujából megy, de alacsony a rezsink. Nem eszünk húst, és mindent én főzök, nem félkész dolgokból, hanem teljesen. Általában a lidlben vásárolunk, egy hétre előre, nekünk így a legolcsóbb. Minden hónapban teszünk félre.
2018. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 60ezerrel kapok kevesebbet mintha dolgoznék.ezz az összeget fixen eltesszuk,a Férjem szokott X összeget levenni és abbol fizetünk számlát /kaját.nem élünk nagy lábon de ha kell valami meg tudjuk venni.
2018. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
A férjem másod állást vállalt és korábban meg tettünk félre ha nehezebb időszakok kennének. Az anyagi helyzetünk még jobb, mint gyerek előtt. Nem panaszkodok, meg tudunk venni a gyereknek és magunknak is mindent ami szükséges. Ugyanúgy megyünk nyaralni is, mint a korábbi években.
2018. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!