Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés
supra2.0 nevű felhasználó kérdése:

Gyed extra apuka részére?

Gyed extrával heti maximum hány órát lehet dolgozni főállásban? Túlóra mehet mellette vagy vam valami fix?

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyed extra, munka

2018. jún. 7. 12:52  Privát üzenet  

A válaszok
Teljes munkaidőben lehet mellette dolgoznak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2018. jún. 7. 12:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azaz heti max 30 óra. Túlóra esélyes vagy ezt a törvénykezés korlátolja?

# 2/9Időpont 2018. jún. 7. 13:02 Privát üzenet
Milyen heti max 30 óra? Korlátlanul lehet gyed extra mellett dolgozni. Nálunk is a férjem kapta, anyagilag így jártunk jobban, ő 12 órás műszakokban van.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2018. jún. 7. 13:04 Privát üzenet
Nem.Az heti 40 óra.Ez a teljes munkaidő.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2018. jún. 7. 13:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem, olvastam sok helyen sokmindent de akkor ez a biztos! Köszönöm!

# 5/9Időpont 2018. jún. 7. 13:06 Privát üzenet

Mindegy, hogy melyik szülő veszi igénybe. Ugyanaz vonatkozik rá.

Nincs a gyed mellett semmilyen korlátozás, teljes munkaidőben lehet dolgozni mellette.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2018. jún. 7. 14:03 Privát üzenet
Nincs korlátozva a gyed melletti munkaidő. Régen, több éve, a gyesnél volt, hogy heti 30 órát lehet dolgozni, illetve gyet mellett a mai napig heti 30 órát lehet dolgozni. De ha jól emlékszem, akkor 2014-től gyed, gyes mellett korlátlan lehet dolgozni. Viszont, mikor én gyed-gyes mellett dolgoztam, akkor jogszabályra hivatkozva nem engedték, hogy túlórázzak és éjszakai műszakot vállaljak a gyerek 3 éves koráig. Persze biztos van olyan munkahely, ahol ezt nem tartják be. Csak ha valahogy kiderül, akkor megy a bünti.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2018. jún. 8. 11:14 Privát üzenet
#7-es igazat ír, túlórára meg éjszakai műszakra van ilyen korlátozás, az viszont csak az anyára vonatkozik, ha apa igényli a gyedet, ő úgy dolgozik ahogy akar. Mi is érdekeltek vagyunk ebben, ezert kerdeztünk utána, dzóval ez biztos.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2018. jún. 15. 20:18 Privát üzenet
A korlátozás csak arra vonatkozik,hogy nem kötelezhető túlórára és éjszakás műszakra,de ha ő nyilatkozik róla,hogy vállalja,akkor nem kötnek bele.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2018. jún. 15. 20:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyha apuka veszi igénybe a gyedet, teljes munka mellett, akkor én dolgozhatok 4 órában, vagy akkor csak fozetésnélküli vagy teljes idős jatszik?
Hogy kell kiszámolni a gyed extrát?
Lehet apuka gyeden a nagyobb gyerekkel, amíg én cseden vagyok a kicsivel?
Szerintetek mennyi "kijáró" jár egy házasságban mind két fél részére? ill, mi az egészséges és reális, hogy ha van gyerkőc, hogy szerintetek mondjuk 1hónapban hányszor mehet el...
Kismama bérletet apuka részére is lehet venni, ha ő jogosult a gyesre?
Egyedül nevelem a 20 hónapos fiamat, bírósági végzés még nincs, apukával elég rossz a viszony. Szeretném édesanyám részére megigényelni a gyest, de apuka nem írja alá a kérelmet....

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!