Supra2.0 kérdése:

Gyed extra apuka részére?

Figyelt kérdés
Gyed extrával heti maximum hány órát lehet dolgozni főállásban? Túlóra mehet mellette vagy vam valami fix?

2018. jún. 7. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljes munkaidőben lehet mellette dolgoznak.
2018. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azaz heti max 30 óra. Túlóra esélyes vagy ezt a törvénykezés korlátolja?
2018. jún. 7. 13:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen heti max 30 óra? Korlátlanul lehet gyed extra mellett dolgozni. Nálunk is a férjem kapta, anyagilag így jártunk jobban, ő 12 órás műszakokban van.
2018. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Az heti 40 óra.Ez a teljes munkaidő.
2018. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, olvastam sok helyen sokmindent de akkor ez a biztos! Köszönöm!
2018. jún. 7. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy melyik szülő veszi igénybe. Ugyanaz vonatkozik rá.

Nincs a gyed mellett semmilyen korlátozás, teljes munkaidőben lehet dolgozni mellette.

2018. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs korlátozva a gyed melletti munkaidő. Régen, több éve, a gyesnél volt, hogy heti 30 órát lehet dolgozni, illetve gyet mellett a mai napig heti 30 órát lehet dolgozni. De ha jól emlékszem, akkor 2014-től gyed, gyes mellett korlátlan lehet dolgozni. Viszont, mikor én gyed-gyes mellett dolgoztam, akkor jogszabályra hivatkozva nem engedték, hogy túlórázzak és éjszakai műszakot vállaljak a gyerek 3 éves koráig. Persze biztos van olyan munkahely, ahol ezt nem tartják be. Csak ha valahogy kiderül, akkor megy a bünti.
2018. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7-es igazat ír, túlórára meg éjszakai műszakra van ilyen korlátozás, az viszont csak az anyára vonatkozik, ha apa igényli a gyedet, ő úgy dolgozik ahogy akar. Mi is érdekeltek vagyunk ebben, ezert kerdeztünk utána, dzóval ez biztos.
2018. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A korlátozás csak arra vonatkozik,hogy nem kötelezhető túlórára és éjszakás műszakra,de ha ő nyilatkozik róla,hogy vállalja,akkor nem kötnek bele.
2018. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!