Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ti mikor vállalnátok így...

Ti mikor vállalnátok így második gyereket?

Figyelt kérdés
Van egy 19 hónapos kisfiam. Sajnos évente hosszabbítgatták a munkaszerződésem így Gyed alatt lejárt a munkaviszonyom. Úgy tudom most minimum egy évet kéne dolgoznom, hogy a másodikra is kapjam majd a Csedet, Gyedet, igaz? 3 éves koráig itthon leszek vele és aztán egy évet dolgoznék vagy bölcsödébe adnám és egy évet dolgoznék. Ez a két megoldás van? Nem szeretnénk túl nagy korkülönbséget, max 4 évet, meg a férjem már 40 éves lesz, viszont nem mindegy, hogy a másodikra Gyest kapok csak végig, vagy Csedet, Gyedet először.

2018. jún. 19. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Én nem vállalnám a második gyereket, ha ennyire függnék a gyedtől, csedtől, gyestől, stb.
2018. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Jaj egyes maradj már..Senkinek nem mindegy, hogy 25.000 a bevétele, vagy jóval több..Nekem sem, pedig nem ebből élünk, a férjem jól keres. Mindig mindenki kötekedik ezen az oldalon..Én visszamennék a 2. baba előtt dolgozni.
2018. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

De így is gyest kapsz 1 évig, 2 és 3 éves kora között, ha nem szeretnéd bölcsibe adni.

Igazából 3 verzió van csak

1 - lenne most kistesó és igen, gyed lejár fél év múlva de ha 3 éves koráig otthon maradsz se leszel rá végig jogosult. Azt te tudod, hogy mennyire tudjátok nélkülözni

2 - beadod most a bölcsibe és dolgozol de ha engem kérdezel, nem biztos, hogy azonnal el tudsz helyezkedni, aztán kicsit kérdéses is, hogyan tolerálják a táppénzeket, majd a terhességet stb.

3 - kivárod a nagy 3 éves korát de én ennek személy szerint nem látom értelmét, mert ha dolgozni szeretnél a kicsi előtt és nem akartok nagy korkülönbséget, akkor vesztesz 1 évet, pénzt meg sokat nem kapsz arra az évre.


Ugyan nekem megmaradt a munkaviszonyom de 21 hónapos a korkülönbség a 2 gyerek között, ezt most azért írom le, hogy én a munka - szülés dologgal amúgy is hajaztam arra, hogy nem akarok 2x visszarázódni a munka világába meg 2x eljönni szülni. Az anyagiakat meg tényleg csak te tudhatod, mennyi félretett pénzetek van, hogy fogtok kijönni gyed nélkül.


Már csak halkan jegyzem meg, hogy 1 évig vagy gyesen ha a gyerek 3 éves koráig otthon maradsz, ha most teherbe esnél, akkor a terhesség utolsó 3 hónapjára nem kapsz gyedet meg a kicsi fél éves koráig, aztán a férjed is meg tudja igényelni.

2018. jún. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Én a helyedben most adnám bölcsibe a gyermeket, ha most 19 hónapos, közel két éves lesz, mire ősszel elkezdheti. Persze, a beiratkozás ideje már eltelt, de hátha vannak még üres helyek a közeletekben lévő bölcsikben.

A gyermek menne bölcsibe, én dolgozni, és akkor nagyjából tudnátok tartani a 4 évet, feltéve, hogy azonnal találsz munkát, majd egy év múlva azonnal megfogan a második baba.

2018. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
4-es, a harmadiknak egyébként igaza van.
2018. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már beírattam bölcsibe ősztől. Én is így gondoltam, hogy míg ő bölcsis én dolgozok egy évet és úgy kistesó, már ha egyből találok munkát. Csak bölcsibe meg azt mondták így, hogy novemberi 2 évig járna bölcsibe aztán oviba 2020 szeptembertől, 3 év 10 hónaposan. Viszont ha én az alatt szülök mig ő bölcsis akkor nem járhat bölcsödébe vagy hogy is van ez? Már bekavarodtam.
2018. jún. 19. 13:39
 7/9 A kérdező kommentje:
Első válaszoló..nem ez volt a kérdés. Kötöszködj máshol. És örülj magadnak, hogy neked mindegy, hogy 25 ezret kapsz havonta vagy 125 ezret.
2018. jún. 19. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lesz óvodaköteles de attól még felvehetik 2 év 10 hónaposan, ha van hely. Számolgatva... Ha ősztől dolgozol és 1 év múlva esel csak teherbe, akkor nyár legelején szülnél 2020-ban. Most ha nyáron véletlenül veled maradna szerintem nem lenne akkora baj nem? De nyárra amúgy se hinném, hogy kiteszik.
2018. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Nézd, ha véletlenül mégis kiraknák a bölcsiből, amikor megneszelik, hogy te babát vársz, vagy szülés után közvetlenül, akkor egy dolog történne: otthon maradna veled azon a nyáron az ovikezdés előtt. Ás szerintem ez jót is tenne neki.

Az én fiam nem volt bölcsis, 21 hónapos korában született meg a kislányom. A fiam 3,5 évesen kezdte az ovit, a kislányom 20 hónaposan a bölcsit. Én addig otthon voltam a két gyerekkel. Nem mondom, voltak nehezebb napok, de a családi, testvéri egység kialakulása szempontjából kulcsfontosságú időszak.

Úgyhogy sztem ne agyalj! Menjen bölcsibe, te gyorsan dolgozni, aztán amikor jön a baba, akkor majd gondolkodsz a hogyan továbbon. Legvégső esetben pedig ovikezdésig otthon lesz a nagyobb is.

2018. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!