Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit szólnátok/tennétek ha az...

Mit szólnátok/tennétek ha az ország megszűntetné a 3 év otthonmaradást, és helyette 9hónap-1 év körülire redukálná?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egyre jobban haldoklik ez az ország és nincs lehetőség 3 év otthon maradást finanszírozni. Ezért nyugati példára, megszünteti vagy legalább is reukálja ezt az időszakot. Cserébe viszont erősen fejlesztené és sokkal elérhetőbbé tenné a bölcsödéket.


Szerintetek, hogy viszonyulna ehhez az ország? Vagy ti anyukák?



2018. jún. 28. 13:19
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Én nem igazán értem miért éri meg az államnak ha 3 évig otthon maradhat az anyuka? Mármint, ez csak kiadás neki nem?
2018. jún. 28. 13:44
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
Szóval ez nem a lusta, otthon tespedő magyar anyák érdeke. Hiába akarnának dolgozni pont nem vennék őket fel sehová. Gyerek nélkül is nehéz jól helyezkedni.
2018. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
48%
Mert egy gyerek nem rongybaba hogy ha van kedved foglalkozol vele ha nincs akkor nem. Egy gyereknek az anyjára van szüksége. Olyan hamar megnőnek ez az időszak sose jön vissza. Dolgozni meg egész életünkbe dolgozunk. 3 év semmi viszont a gyereknek nagyon is fontos.
2018. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Mert így kap 30 e Ft gyest.

Ha elmegy munkanélkülire, berakják közmunkára pl utcát seperni, amiért fizetnek neki 60-at+a gyereknek biztosítani kell akkor bölcsődei férőhelyet, étkezést, stb.

Na, melyik éri meg jobban?

2018. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
ilyen szar a helyzet otthon, hogy csak közmunkásnak veszik fel az embert????
2018. jún. 28. 13:52
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha találsz gyerekbarát munkahelyet, akkor nem.

De sajnos én azt látom, hogy csak 50% tudott visszamenni a régi helyére dolgozni ilye-olyan okból. Vagy a munkahely talált valami kifogást vagy már nem tudta vállalni a 12 órás műszakot.

Részmunkaidő itthon nem divat. A kisgyerekesekért pedig nem kapkodnak a munkaadók.

2018. jún. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindenkinek szar. Aki tanult, szülés előtt normális munkahelye volt, visszavárják oda stb. az vissza fog menni dolgozni ha 2 éves lesz a gyereke.

De sajnos vannak olyan térségei az országnak, ahol a közmunka és a gyes a fő bevételi forrás.

2018. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez bonyolult kérdés. Család és gyerekfüggő.

Én a kisfiam 1 éves korában visszamentem dolgozni. Először csak 4 órában.

Bölcsis. De ő imádja a gyerektársaságot, magabiztos, jól érzi magát.Van olyan gyerek a bölcsiben, aki 1 éve nem tudja megszokni.

Másrészt ez a 3 év azért nem igaz. A 3. év egy minimál összeg, gyes. A lényeg inkább az, hogy biztosítva van az anyuka.

Ez a két év pedig vállalható. Mondom úgy, hogy én egy év után visszamentem dolgozni. De én szerencsés vagyok, mert kaptam részmunkaidős lehetőséget a munkáltatómtól + bölcsődei férőhelyet. És a fiam is imád oda járni.

De mit teszel a gyengébb/betegesebb babák esetében? Mit teszel, ha a munkáltató nem ad.részmunkaidőt? Mit teszel, ha olyan az anyuka munkája, hogy nem tud részmunkaidőbem dolgozni (pl. 3 műszakos munkarend, vagy tanár, ...)

2018. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
39%

Ez megint a szóljuk le a magyar anyákat?

Elárulom, külföldön (nyugaton) az apuka keresete bőven elég, hogy anyuka otthon maradhasson a gyerekekkel.

Ne a "bevándorlókat" nézd, akik kint mosogatnak.

+ külföldön a 4 órás munka is fizet annyit, hogy megérje.

2018. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%
Külföldre dolgozom távmunkában, eredetileg 9 évig kint éltem.2 éve kaptam meg az állást,1 éve szültem.Itthon vagyok a babáknak napi 6 órára való munkát kapok osztom egy hétre ahogy akarom.Ha a nők itthon kapnának lehetőséget hasonlóra tuti nem 2 vállalna csak be..de itthon már táppénz alatt is bárki kirughato aztán mindegy miért volt beteg.Szerintem amíg a munkavállaló jogai sárba vannak tiporva addig jobb ha nem törlik el az itthoni 3evet
2018. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!